آثار پیشنهاد ای.آی.پی۱۵۵۹در بازار مشتقات اتریوم پدیدار شده است

نکات برگزیده مطلب

  • پیشنهاد بحث برانگیز ای.آی.پی۱۵۵۹(EIP-1559) در طول روزهای گذشته به شدت مورد توجه کاربران شبکه‌ی اتریوم قرار گرفته است. با وجود پشتیبانی توسعه‌دهندگان و مخالفت ماینرهای شبکه‌ی اتریوم از اجرای این پیشنهاد، داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران افزایش قیمت اتریوم را پیش از اجرای بروزرسانی اتریوم انتظار دارند. داده‌های بازار قرارداد‌های آتی و اختیار معاملات اتریوم خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت این دارایی پیش از اجرای پیشنهاد ای.آی.پی1559 را نشان می‌دهد.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در بازارهای مشتقات اتریوم

در نتیجه‌ی بازار صعودی رمزارزها قیمت توکن‌های اتر(ETH) اخیراً برای دومین مرتبه به بیش از ۲ هزار دلار رسیده است. فرآهم شدن امکان تسویه‌ی حساب شرکای تجاری ویزا(Visa) در شبکه‌ی اتریوم و شاخص‌های فنی قدرتمند اتریوم همانند پیشنهاد ای.آی.پی۱۵۵۹(EIP-1559) به توکن‌های اتر برای برجای گذاشتن سطح بیشینه‌ی جدید کمک کرده است.

در همین زمان خوش‌بینی سرمایه‌گذاران بازارهای مشتقات اتریوم(بازار قرارداد‌های آتی و بازار اختیار معاملات) به افزایش قیمت این دارایی کاملاً مشهود است. در همین راستا ارزش بازار قرارداد‌های اتریوم به بیش از ۷ میلیارد دلار رسیده است.

سرمایه‌گذاران بازار اختیار معاملات اتریوم نیز به افزایش هرچه بیشتر ارزش این دارایی امیدوار هستند و بر اساس اظهارات یکی از فعالان بازار رمزارزها سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت این دارایی در ماه ژوئن امیدوارند.

 

داده‌ها نشان می‌دهند که حجم زیادی از قرارداد‌های اختیار معاملات اتریوم در سطح ۳۲۰۰ دلار منعقد شده است. اگرچه این داده‌ها لزوماً شانس بالای افزایش قیمت رمزارز اتریوم به ۳۲۰۰ دلار را نشان نمی‌دهند اما انتظار تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران برای دست‌یابی به این سطح را بازتاب می‌کند.

تاثیر پیشنهاد ای.آی.پی ۱۵۵۹ بر قیمت اتریوم

اگرچه عوامل مختلفی برای انتظار سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت اتریوم به بیش از ۳ هزار دلار وجود دارد، اما اجرای پیشنهاد ای.آی.پی۱۵۵۹(EIP-1559) یکی از مهم‌ترین دلایل خوش‌بینی سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش ها، توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کرده‌اند که ای.آی.پی۱۵۵۹ در جولای ۲۰۲۱ اجراء شده و این بروزرسانی ساختار اخذ کارمزد در شبکه‌ی اتریوم را تغییر خواهد داد. از آنجایی که حجم بزرگی از قراردادهای اختیار معاملات اتریوم در ماه ژوئن و پیش از اعمال ای.آی.پی۱۵۵۹ منقضی خواهند شد، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند اجرای این پیشنهاد افزایش شدید قیمت اتر را موجب خواهد شد.

انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش قیمت اتر را می‌توان در صرافی‌ها نیز مشاهده کرد. کی یونگ جو(Ki Young Ju)؛ مدیرعامل کریپتو کوانت(CryptoQuant) اعلام کرد که در طول چند روز گذشته خروج اتریوم از کیف‌پول صرافی‌ها افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز بیست و پنجم مارس ۴۰۰ هزار اتر از صرافی کوین‌بیس خارج شده است که افزایش تمایل سرمایه‌گذاران حقوقی به خرید اتریوم را نشان می‌دهد. خروج حجم بزرگی از دارایی موجود در کیف‌پول صرافی‌ها معمولاً سرمایه‌گذاری موسسات و ثروتمندان در بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. نهنگ‌ها پس از خرید دارایی در صرافی‌ها معمولاً رمزارزهای خریداری شده را به کیف‌پول‌های تحت کنترل خود منتقل می‌کنند.

منبع : www.coinit.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *