اتریوم۲ همچنان می‌تازد، قرارداد سپرده‌گذاری ۳ میلیونی شد

  • گرچه قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ که در ماه دسامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده، با استقبال گرمی از طرف سرمایه‌گذاران و کاربران شبکه‌ی اتریوم مواجه نگردید، اما به نظر می‌رسد که با گذشت چند ماه از راه‌اندازی این شبکه‌ی مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام(PoS) شاهد رشد مداوم و تقویت زیرساخت‌های آن هستیم. طبق تازه‌ترین گزارشات منتشر شده در رابطه با این شبکه‌، در حال حاضر تعداد رمزارزهای ETH قفل شده در قرارداد سپرده‌گذاری از مرز ۳ میلیون واحد(با ارزشی بالغ بر ۴/۵ میلیارد دلار) عبور کرده است.

رشد اتریوم۲ ادامه دارد

طبق داده‌های منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل بلاک‌چینی گلس‌نود(Glassnode) میزان رمزارز اتریوم ذخیره‌ی شده در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ اکنون از مرز ۳ میلیون واحد(چیزی حدود ۵/۴ میلیارد دلار) نیز عبور کرده است.

براساس پست توییتری که در رابطه با این موضوع منتشر شده است، محققان گلس‌نود اعلام کرده‌اند که «ارزش قرارداد سپرده‌گذاری شبکه‌ی اتریوم به تازگی از مرز ۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۹۱۴ واحد ETH عبور کرده است».

اتریوم۲ در واقع نسل بعدی بلاک‌چین اتریوم است که در صورت موفقیت، می‌تواند یک محیط سریع‌تر، سازگار‌تر و ارزان‌تر را برای کاربران این شبکه‌ی محبوب به ارمغان آورد.

اتریوم۲ استیکینگ Staking
استیکینگ اتریوم۲ آغاز شد

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که به واسطه‌ی اتریوم۲ قرار است در شبکه‌ی اتریوم شکل بگیرد، عبور از پروتکل PoW چیست؟

‘ href=”https://www.coinit.ir/1397/11/proof-of-work-explained/” target=”_blank”>PoW که برای استخراج رمزارز و پاداش به ماینرها همیشه تشنه‌ی انرژی بود) و حرکت به سمت پذیرش پروتکل PoS

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/pos/” target=”_blank”>PoS) است.

بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین همچنان از پروتکل اثبات کار بهره می‌برد، فرآیندی که به گفته‌ی محققان دانشگاه کمبریج مجموعاً بیش از کل کشور آرژانتین(کشور واقع در آمریکایی جنوبی که بالغ بر ۴۵ میلیون نفر جمعیت دارد) برق مصرف می‌کند.

بر همین اساس اتریوم قصد دارد به استفاده از پروتکل اثبات سهام مجهز شود، سیستمی که به ثروتمند‌ترین افراد حاضر در شبکه اجازه‌ی ویتالیک بوترین کیست؟

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/vitalik-buterin-ethereum-co-founder/” target=”_blank”>ویتالیک Scalability چیست؟

Scalability” یا «مقیاس‌پذیری» یک اصطلاح است که بیانگر توسعه‌پذیری یا میزان نشر یک سیستم در جامعه‌ی هدف خود است؛ به طور خاص در جامعه‌ی رمزارزی، به یک سیستم مانند بلاکچین بیت‌کوین مقیاس‌پذیر گفته می‌شود اگر فاکتورهای لازم برای استفاده‌شدن توسط جامعه‌ی هدف بزرگتری را داشته باشد.

یک سیستم مقیاس‌پذیر الزاماً باید به شکلی طراحی شود که قابلیت ایجاد چرخه‌های پایدار را داشته باشد وگرنه پس از گذشت مدت زمانی خاص یا جذب تعدادی از افراد، توسعه در آن متوقف می‌شود.

ناگفته نماند که یکی از دلایل حرکت از سمت کلاینت – سرور به سمت بلاکچین، ایجاد مقیاس‌پذیری بیشتر بر مبنای سیستم‌هایی است که استفاده کنندگان خودشان هزینه‌ی استفاده‌ی خود را می‌پردازند و از این طریق، با توجه به افزایش جمعیت جامعه‌ی جهانی، می‌توانند همواره مقیاس‌پذیر باشند.

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/what-is-scalability/” target=”_blank”>مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ETH پیش از