احتمال پذیرش بیت کوین توسط توییتر به شدت افزایش یافت

  • به گفته‌ی ند سِگال(Ned Segal) مدیر ارشد امور مالی شرکت توییتر، این شرکت فعال در حوزه‌ی رسانه‌های اجتماعی در حال بررسی روند اضافه کردن بیت کوین در ترازنامه‌های مالی خودش است. آقای سگال در تازه‌ترین رشته پست‌های توییتری خود اعلام نموده که توییتر تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با پذیرش بیت کوین در ترازنامه‌ها و همچنین پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان به واسطه‌ی این رمزارز انجام داده است. وی در ادامه توضیح داد که توییتر همچنان به بررسی بیشتر و مطالعه در رابطه با چگونگی پذیرش بیت کوین ادامه خواهد داد.

بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین و اضافه کردن این رمزارز به ترازنامه‌های مالی خودش است.

وی در پست توییتری که در رابطه با این مبحث منتشر کرده است اعلام نموده که «ما تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با این موضوع انجام داده‌ایم که آیا می‌توان حقوق و دستمزد کارمندان را با استفاده از بیت کوین پرداخت کرد؛ همچنین مواردی دیگری همچون امکان اضافه شدن بیت کوین به ترازنامه‌های مالی شرکت و پرداخت هزینه‌های مختلف به واسطه‌ی این رمزارز نیز مورد بحث قرار گرفته است».

وی در ادامه افزود که «ما همچنان به بررسی بیشتر و مطالعه‌ی امکان پذیرش[بیت‌کوین] ادامه خواهیم داد. ما قصد داریم که با گذشت زمان در رابطه با این موضوع بیشتر فکر کنیم، اما هنوز هیچ تغییری در راستای پذیرش بیت کوین انجام نداده‌ایم».

این صحبت‌های ند سگال درحالیست که مدیرعامل رسانه‌ی اجتماعی توییتر یعنی آقای جک دورسی(Jack Dorsey) مدت‌ها قبل نسبت به صنعت رمزارزها به ویژه بیت کوین ابراز علاقه کرده بود. به عنوان مثال آقای دورسی هفته‌ی گذشته به تمام فالوورها و طرفداران خود توضیح داد که یک FOMO یا «ترس از دست دادن فرصت‌ها» چیست؟

ترس از دست دادن فرصت‌ها یا FOMO در واقع یک اصطلاح عام برای شرایطی است که ترس می‌تواند باعث ایجاد حرکت در فرد شود. FOMO یک مسئله‌ی شخصی است و اغلب زمانی رخ می‌دهد که یکنفر ترس از دست دادن چیزی را داشته باشد که دیگران هم اکنون از آن لذت می‌برند، اما معمولا در صنعت رمزارزی برای توصیف عواملی مبتنی بر ترس استفاده می‌شود که نهایتا باعث خواهد شد که یک مبادله‌گر یا کاربر «از ترس از دست دادن فرصت کسب سود» اقدام به انجام مبادله‌ی رمزارز کند.

به عنوان مثال می‌توان به ترس از دست دادن روند صعودی بیت‌کوین اشاره کرد، زمانی که دیگر کاربران در حال لذت بردن از درآمد‌های سرسام‌آور خود هستند.

این نوع ترس باعث می‌شود تا در زمان شروع روند صعودی، با ایجاد ایده‌ی تداوم این روند، افراد بیشتری به سمت «خرید رمزارز» روی آورند.

به یاد داشته باشید که ورود به بازار و صنعت رمزارزی به واسطه‌ی FOMO همیشه هم سودآور نخواهد بود زیاد ممکن است باعث شود شما در انتهای روند صعودی و نک قله‌ی نمودار آن اقدام به خرید کرده باشید و در مدت کوتاهی بخش اعظم سرمایه‌ی خود را از دست بدهید.

همواره برای خرید رمزارز و یا شروع مبادلات رمزارزی باید اطلاعات کافی در رابطه با وضعیت فعلی بازار و شاخص‌های فاندامنتال در اختیار داشته باشید تا خطر از دست رفتن دارایی‌هایتان به حداقل ممکن برسد.

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/fear-of-missing-out-fomo/” target=”_blank”>FOMO یا