اینوسیلیکون بدون توجه به ریسک‌های استخراج اتریوم ماینر جدیدی را عرضه خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت اینوسیلیکون(Innosilicon) در دسامبر ۲۰۲۰ میلادی محصول جدیدی را با نام اینوسیلیکن ای۱۰ پرو(Innosilicon A10 Pro+) برای استخراج اتریوم معرفی کرد. این محصول توان محاسباتی(MH/s) ۷۵۰ مگاهش بر ثانیه را در الگوریتم اتهش ارائه می‌کند. اما بنظر می‌رسد که این شرکت بزودی محصول قدرتمند‌تری را برای استخراج اتریوم معرفی خواهد کرد. رسانه‌های چینی گزارش کرده‌اند که اینوسیلیکون در تابستان پیش‌رو دستگاه ماینر جدیدی را با قدرت ۲۰۰۰ مگاهش بر ثانیه(MH/s) برای استخراج اتریوم ارائه خواهد کرد.

اینوسیلیکون به تغییرات آتی شبکه‌ی اتریوم توجهی ندارد

متناسب با افزایش قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱ میلادی سودآوری ماینرها نیز افزایش یافته است. با این وجود، شبکه‌ی اتریوم در نهایت به الگوریتم اثبات سهام (POS)تغییر خواهد کرد و ماینرها فرصت محدودی برای استخراج رمزارز در اختیار دارند. همچنین اعمال پیشنهاد ای.آی.پی 1559(EIP-1559) یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد نگرانی‌ در میان ماینرها محسوب می‌شود. با این وجود، در طی چند ماه گذشته هش‌ریت شبکه‌ی اتریوم بدون وقفه افزایش یافته و شرکت اینوسیلیکون(Innosilicon) نیز بدون توجه به ریسک‌های اشاره شده، محصول جدیدی را برای استخراج اتریوم عرضه خواهد کرد.

اگرچه شمارش معکوس برای راه‌اندازی شبکه‌ی اتریوم۲ آغاز شده و سختی استخراج اتریوم افزایش یافته است، شرکت اینوسیلیکون(Innosilicon) که در حوزه‌ی تولید تجهیزات استخراج رمزارز فعالیت دارد، در حال ساخت دو محصول جدید و قدرتمند برای استخراج اتریوم است.

با فرض 0,12 دلار به ازای هر کیلووات ساعت توان مصرفی و ثابت ماندن قیمت اتر، دستگاه اینوسیلیکون ای ۱۰+( Innosilicon A10 Pro+) با قدرت پردازشی ۷۵۰ مگاهش بر ثانیه در هر روز ۷۷ دلار برای ماینرها سود‌آوری دارد. همچنین مُدل میان رده‌ی این شرکت با توان ۵۰۰ مگاهش بر ثانیه روزانه ۵۱ دلار برای ماینرها درآمد دارد.

اینوسیلیکن بزودی محصول جدیدی را برای استخراج اتریوم ارائه خواهد کرد

اخیراً یک منبع خبری در پلتفرم چینی ویبو(Weibo) از ساخت دستگاه جدیدی توسط شرکت اینوسیلیکن خبر داده است که جایگزین سری ای ۱۰ خواهد شد. وی ادعا کرده است که محصول جدید این شرکت یعنی اینوسیلیکن ای ۱۱ پرو اتمستر(Innosilicon A11 Pro Ethmaster) با توان پردازشی ۲۰۰۰ مگاهش بر ثانیه عرضه خواهد شد. در صورتی که محاسبات قبلی را برای این محصول تکرار کنیم، با فرض نرخ ۰٫۱۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی و ثابت ماندن قیمت اتریوم و سختی شبکه، این دستگاه روزانه ۲۰۰ دلار درآمد خواهد داشت.

قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است اما بر اساس اطلاعات منتشر شده، اینوسیلیکن ای ۱۱ پرو با ۸ گیگابایت حافظه عرضه خواهد شد و انرژی الکتریکی مصرفی این دستگاه نیز ۲۳۰۰ وات اعلام شده است. وب سایت اسیک ماینر ولیو که تجهیزات استخراج رمزارز را با یکدیگر مقایسه می‌کند، زمان عرضه‌ی اینوسیلیکن ای ۱۱ پرو را جولای ۲۰۲۱ اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *