بازارهای ارائه‌ی وام بیت کوینی، از همیشه داغ‌تر است

نکات برگزیده مطلب

  • در حالی که بیت کوین به‌طور پیوسته در رالی صعودی خود رکورد‌های جدیدی را ثبت می‌کند، تعداد مشتریان و دارایی‌های تحت مدیریت پلتفرم‌های ارائه‌ی خدمات وام رمزارز نیز به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. در همین راستا دارایی‌های تحت مدیریت سلسیوس نتورک(Celsius Network)، بلاکفای(BlockFi) و نکسو(Nexo) درطول یک‌سال گذشته به شدت جهش یافته است.

رشد شرکت‌های ارائه‌ی خدمات وام بیت کوین

شرکت ارائه‌دهنده‌ی وام سلسیوس نتورک(Celsius Network)؛ در روز چهارشنبه اعلام کرد که دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت از محدوده‌ی ۵۵۰ میلیون دلاری در ژانویه‌ی سال گذشته‌ی میلادی به سطح ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

شرکت ارائه‌ی وام بلاکفای(BlockFi) در روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد در مرحله‌ی جدیدی از جذب سرمایه به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار را جمع‌آوری کند تا ارزش دارایی‌های رمزارزی تحت مدیریت خود را به ۱۵ میلیارد دلار برساند. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت در سال گذشته‌ی میلادی تنها ۲۵۰ میلیون دلار گزارش شده بود.

شرکت نکسو(Nexo) نیز اعلام کرد که دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت از محدوده‌ی ۷۵۰ میلیون دلار در آغاز سال گذشته‌ی میلادی به سطح ۵ میلیارد دلار رسیده است. آنتونی ترنچف(Antoni Trenchev)؛ مدیر شرکت نکسو اعلام کرد که دیدگاه مشتریان این شرکت نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها بلند مدت شده است.

در حالی که هم‌اکنون افزایش تقاضا برای سرویس‌های ارائه‌ی وام بیت کوین به‌طور مشهودی تجربه می‌شود، افزایش قیمت رمزارزها یکی از عوامل افزایش تقاضا برای وام رمزارزها را تشکیل می‌دهد. در طول شش ماه گذشته، قیمت بیت کوین ۴۳۶ درصد افزایش یافته است و دیگر رمزارزها نیز از بازار صعودی بیت کوین تبعیت کرده‌اند. از طرف دیگر یرخی از شرکت‌ها خواستار استفاده از رمزارزهای پایدار هستند که قیمت آن‌ها تحت تاثیر تغییرات قیمت بازار قرار نمی‌گیرد.

روش عملکرد پلتفرم‌های ارائه‌ی وام رمزارزی

بلاکفای، سلسیوس نتورک و نکسو سه شرکت بزرگ در حوزه‌ی ارائه‌ی وام رمزارزی هستند. این شرکت‌ها به سپرده‌گذاران سود بالایی را پرداخت می‌کنند و وام‌گیرندگان می‌توانند از رمزارزهای خود به عنوان وثیقه‌ای برای دریافت وام استفاده کنند.

“این شرکت‌ها برای رمزارزهای بزرگ بازار ۴-۶ درصد و برای رمزارزهای پایدار ۱۰/۵ درصد را به سپرده‌گذاران ارائه می‌کنند. سپس این دارایی‌ها را به وام‌دهندگان ارائه کرده و از تفاوت نرخ بهره سود می‌برند.”

دارایی‌های تحت مدیریت این سه شرکت در طول یکسال گذشته به‌طور میانگین ۷۳۴ درصد افزایش یافته و تعداد مشتریان این شرکت‌ها نیز به‌طور متناسب افزایش یافته است. نکسو اعلام کرد که تعداد مشتریان این شرکت به محدوده‌ی ۱ میلیون نفر رسیده است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات پیام‌رسانی لاین در سال ۲۰۲۰ میلادی از سرویس وام‌دهی رمزارزی خود رونمایی کرده است.

منبع : www.coinit.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *