برادران وینکلووس: افراد باهوش بی‌سروصدا بیت کوین می‌خرند!

  • برادران ویکلووس(Tyler and Cameron Winklevoss) از ثروتمندان بیت کوین و بنیانگذاران صرافی رمزارز جمنای(Gemini) در مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود در روز جمعه اظهار داشتند که «سرمایه‌گذاران سازمانی در سال جاری بخش قابل توجهی از ثروت خود را به بازار رمزارز به ویژه بیت کوین اختصاص داده‌اند، زیرا آن‌ها بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه ذخیره‌ی ارزش امن توصیف می‌کنند». به گفته‌ی آن‌ها این رویکرد کاملاً عاقلانه است، زیرا عواملی همچون گسترش کووید۱۹ در جهان و رویکرد نامناسب دولت‌ها از جمله چاپ بی‌رویه‌ی اسکناس جهت مقابله با تبعات اقتصادی این بیماری، باعث شده شاهد تروم بی‌سابقه‌ای باشیم که آینده‌ی اقتصاد جهان را نامعلوم کرده است.

بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>BTC خریداری کردند. به گفته‌ی برادران ویکلووس(Tyler and Cameron Winklevoss بنیانگذاران صرافی رمزارزی جمنای و از ثروتمندان حوزه‌ی رمزارز) این سرمایه‌گذاری‌ها که توسط رسانه نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند، در واقع بخش کوچکی از جریان ورودی سرمایه کلان به بازار بیت کوین هستند.

bitcoin btc بیت کوین سرمایه‌گذار سازمانی وینکلووس
تمایل سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین

در مصاحبه‌ی مطبوعاتی که روز جمعه منتشر شده است، تایلر وینکلووس اعلام نموده که «این پیچیده‌ترین و سطح بالاترین سرمایه‌گذاری است، زیرا باهوش‌ترین افراد بی‌سروصدا در حال خرید بیت کوین هستند، بنابراین این روند یک فومو(FOMO یا «ترس از دست دادن فرصت‌ها» چیست؟

ترس از دست دادن فرصت‌ها یا FOMO در واقع یک اصطلاح عام برای شرایطی است که ترس می‌تواند باعث ایجاد حرکت در فرد شود. FOMO یک مسئله‌ی شخصی است و اغلب زمانی رخ می‌دهد که یکنفر ترس از دست دادن چیزی را داشته باشد که دیگران هم اکنون از آن لذت می‌برند، اما معمولا در صنعت رمزارزی برای توصیف عواملی مبتنی بر ترس استفاده می‌شود که نهایتا باعث خواهد شد که یک مبادله‌گر یا کاربر «از ترس از دست دادن فرصت کسب سود» اقدام به انجام مبادله‌ی رمزارز کند.

به عنوان مثال می‌توان به ترس از دست دادن روند صعودی بیت‌کوین اشاره کرد، زمانی که دیگر کاربران در حال لذت بردن از درآمد‌های سرسام‌آور خود هستند.

این نوع ترس باعث می‌شود تا در زمان شروع روند صعودی، با ایجاد ایده‌ی تداوم این روند، افراد بیشتری به سمت «خرید رمزارز» روی آورند.

به یاد داشته باشید که ورود به بازار و صنعت رمزارزی به واسطه‌ی FOMO همیشه هم سودآور نخواهد بود زیاد ممکن است باعث شود شما در انتهای روند صعودی و نک قله‌ی نمودار آن اقدام به خرید کرده باشید و در مدت کوتاهی بخش اعظم سرمایه‌ی خود را از دست بدهید.

همواره برای خرید رمزارز و یا شروع مبادلات رمزارزی باید اطلاعات کافی در رابطه با وضعیت فعلی بازار و شاخص‌های فاندامنتال در اختیار داشته باشید تا خطر از دست رفتن دارایی‌هایتان به حداقل ممکن برسد.

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/fear-of-missing-out-fomo/” target=”_blank”>ترس از دست دادن فرصت‌ها) نیست». وی در ادامه توضیح داده که برخلاف روند صعودی سال ۲۰۱۷ که نقش اصلی بر عهده سرمایه‌گذاران و کاربران خرد بازار بود، اینبار سرمایه‌گذاران سازمانی و نام‌ها بزرگ به بازار رمزارز و بیت کوین وارد شده‌اند.

در طول یک سال گذشته، علاوه بر نام‌های فوق‌الذکر، موارد چشم‌گیر دیگری همچون استنلی دراکن‌میلر(Stanley Druckenmiller) سرمایه‌گذار بزرگ و فعال حوزه‌ی مدیریت سرمایه، شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات مالی گوجن‌هیم پارتنرس(guggenheim partners) و مواردی از این دست نیز در بازار بیت کوین وارد شده‌اند. این اشتیاق بزرگان حوزه‌ی اقتصاد به بیت کوین در حالیست که شاهد فضای ناپایدار اقتصادی در جهان هستیم که در کنار آن دولت‌های با تمام تلاش خود به دنبال چاپ پول بیشتر و کاهش تبعات اقتصادی کووید۱۹ می‌باشند.

نوسان بیت کوین مهم نیست

تایلر وینکلووس در ادامه‌ی صحب‌های خود افزود:

علاوه بر این‌ها، شما می‌بینید که شرکت‌های سهامی عام از جمله اسکوئر و مایکرواستراتژی بخش قابل توجهی از پول خزانه‌ی خود را به بازار بیت کوین وارد کرده‌اند، زیرا نسبت به تورم احتمالی پیش رو و سیاست‌های غلط مالی از جمله چاپ اسکناس بی‌رویه به دلیل تبعات اقتصادی کووید۱۹، نگران هستند. Tyler Winklevoss

زمانی که از برادر وینکلووس در رابطه با نوسان بسیار بالای بیت کوین و بازار رمزارزها و تاثیر آن در تراکنش‌ها پرسیده شد، آن‌ها توضیح دادند که «استراتژی خرید و نگهداری بیت کوین» همانند آنچه است که در رابطه با طلا انجام می‌دهیم. به گفته‌ی آن‌ها «ما اکنون بیت کوین را به عنوان یک محل ذخیره‌سازی ارزش درخشان می‌بینیم که باعث درهم گسیختن بازار طلا می‌شود و همین روند به سرمایه‌ی در حال گردش ۹ تریلیون دلاری برای بازار بیت کوین ختم خواهد شد. بنابراین لازم نیست از آن[بیت کوین] به عنوان یک ارز توصیف کرد، و زمانی که از چیزی به عنوان محل ذخیره‌سازی ارزش یاد می‌کنید دیگر مبحث نوسان اهمیتی ندارد». آن‌ها در ادامه توضیح دادند که با گذشت زمان شاهد روند کاهشی نوسانات خواهیم بود.

bitcoin btc بیت کوین سرمایه‌گذار سازمانی وینکلووس
نمودار تغییرات ارزش بیت کوین طی یک سال گذشته تا به امروز

در زمان نگارش این مقاله، گرچه بیت کوین توانسته رکورد‌های ثبت شده در سال ۲۰۱۷ را شکسته و قیمت‌های جدیدی را به ما نمایش دهد، اما مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بازار این رمزارز چیزی حدود ۳۴۰ میلیارد دلار(که فاصله‌ی زیادی تا ۹ تریلیون دارد) تخمین زده می‌شود.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های برادران وینکلووس و رویکرد سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت به بازار رمزارزها به ویژه بیت کوین چیست؟ چه چیز باعث شده تا سرمایه‌گذاران بزرگ به جای طلا به سمت بازار رمزارز کشیده شوند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *