بورس شیکاگو سرانجام بازار مبادلات قرارداد‌های آتی اتریوم را راه‌اندازی کرد

  • بازارهای مبادلات مشتقات رمزارزها یکی از مهم‌ترین راه‌های فعالیت سرمایه‌گذاران حقوقی و حرفه‌ای در بازار مبادلات رمزارزها محسوب می‌شود. بورس شیکاگو در سال ۲۰۱۷ میلادی بازار مبادلات قرارداد‌های آتی بیت کوین را راه‌اندازی کرده بود و پس از صرافی اوکی‌اکس(OKEx) دومین پلتفرم مبادلات قرارداد‌های آتی بیت کوین محسوب می‌شود. این پلتفرم برای گسترش فعالیت در بازار رمزارزها در روز هشتم فوریه بازار مبادلات قرارداد‌های آتی اتریوم را راه‌اندازی کرده است.

راه‌اندازی بازار مبادلات قرارداد‌های آتی اتریوم در بورس شیکاگو

بورس شیکاگو(The Chicago Mercantile Exchange)؛ به اختصار سی.ام.ای(CME) در روز هشتم فوریه و مطابق با اطلاعیه‌ی پیشین خود، بازار مبادلات قرارداد‌های آتی اتریوم را راه‌اندازی کرده و در نتیجه روش ساده‌تری را برای فعالیت سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار مبادلات اتریوم ایجاد کرده است.

داده‌های پلتفرم اسکیو(Skew) نشان می‌دهد که از زمان راه‌اندازی قرارداد‌های آتی اتریوم در این پلتفرم مبادلاتی ۷۷ قرارداد منعقد شده است. بورس شیکاگو ارزش هر قرارداد را ۵۰ اتر(ETH) اعلام کرده است که با توجه به قیمت کنونی رمزارز اتر هر قرارداد ۸۱,۶۵۰ دلار ارزش دارد.

قرارداد‌های آتی اتریوم سی.ام.ای
بازار قرارداد‌های آتی بورس شیکاگو راه‌اندازی شده و تاکنون ۷۷ بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین برای بیش از ده سال به اثبات رسیده است.

قرارداد‌های آتی نوعی مشتقات رمزارزها محسوب می‌شوند که برای فروش یک دارایی در قیمت تعیین شده برای تاریخ مشخصی در آینده منعقد می‌شوند. برخلاف قرارداد‌های اختیار معاملات، قرارداد‌های آتی در تاریخ سررسید به‌طور الزام‌آور تسویه خواهند شد. در نتیجه با توجه به تفاوت قیمت عقد قرارداد و قیمت واقعی دارایی‌ها یکی از طرفین قرارداد‌های آتی برنده و دیگری بازنده خواهد بود.

راه‌اندازی قرارداد‌های آتی اتر همزمان با بلوغ بازار رمزارزها

بورس شیکاگو مبادلات قرار‌دادهای آتی