بیت کوین برای ایلان ماسک و شرکتش به یک شمشیر دولبه تبدیل شده است

نکات برگزیده مطلب

  • ورود شرکت تسلا به بازار بیت کوین موجی از هیجان را در میان سرمایه‌گذاران بازارهای مالی و به ویژه سرمایه‌گذاران بیت کوین به همراه داشته است. در حالی که تسلا از سرمایه‌گذاری خود بر روی این دارایی بازدهی مثبتی را تجربه کرده است، تعدادی از سرمایه‌گذاران این شرکت در نتیجه‌ی روند اصلاحی اخیر بیت کوین تصمیم گرفتند تا از بازار سهام این شرکت نیز خارج شوند.

سهام شرکت تسلا و قیمت بیت کوین به یکدیگر گره خورده‌اند

گزارش جدید شرکت  ود‌بوش سکوریتیز(Wedbush Securities) نشان می‌دهد که شاخص سهام شرکت تسلا(Tesla) به شدت از تغییرات «مثبت و یا منفی» قیمت بیت کوین تاثیر می‌پذیرد.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت تسلا از سرمایه‌گذاری خود بر روی بیت کوین سود بیشتری را نسبت به فروش خودروهای برقی در کل سال ۲۰۲۰ میلادی به‌دست آورده است. با این وجود، ودبوش همچنان سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین را «فعالیت ثانویه» ارزیابی کرد.

ودبوش اعلام کرد: «فعالیت شرکت تسلا در حوزه‌ی تولید خودروهای برقی به دوران طلایی خود وارد می‌شود و ممکن است به‌طور نگران کننده‌ای سرمایه‌گذاری تسلا در بازار بیت کوین رشد بازار خودروهای برقی در سال ۲۰۲۱ میلادی را تحت شعاع قرار دهد.»

بیت کوین شمشیر دولبه برای ایلان ماسک و شرکت تسلا

سهام شرکت تسلا در طول چند روز گذشته روند نزولی را تجربه کرده است و از بیشینه‌ی ۸۸۰ دلاری به ۶۹۹ دلار در زمان نگارش مقاله رسیده است. سقوط ارزش سهام شرکت تسلا به‌طور همزمان با سقوط بازار رمزارزها تجربه شده است چراکه اخیراً قیمت بیت کوین در روند اصلاحی قرار گرفته و در طول یک و نیم روز ۲۲ درصد از ارزش این دارایی کاهش یافته است.

  • ودبوش در عنوان یادداشت خود نتیجه‌گیری کرد که بیت کوین برای ایلان ماسک «دوست و دشمن(شمشیر دولبه)» است.

با این وجود تحلیلگران ودبوش تایید کرده‌اند که سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیارد دلاری تسلا بخش کوچکی از ذخایر نقدی این شرکت را تشکیل می‌دهد(۱۰ درصد از ذخایر نقدی شرکت در ماه ژانویه). تحلیلگران این شرکت معتقدند که به دلیل سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین و موضع گیری ایلان ماسک نسبت به این دارایی، بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزش سهام شرکت تسلا را با تغییرات قیمت بیت کوین مرتبط می‌دانند.

تحلیلگران ودبوش معتقدند که در بازار وال استریت احساسات سرمایه‌گذاران به‌طور واقعی قابل تجربه است و احساسات نیز به سرعت تغییر می‌کند.

شرکت ودبوش در گزارش پیشین خود سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین را عامل استقبال سرمایه‌گذاران از سهام این شرکت ارزیابی کرده بود اما در این گزارش ادعا کرده است که تعدادی از سرمایه‌گذاران تسلا در مواجهه با روند اصلاحی اخیر بیت کوین تصمیم گرفته‌اند که به‌طور کوتاه مدت از بازار سهام تسلا خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *