بیت کوین در خزانه‌داری بانک‌های مرکزی جایی نخواهد داشت

  • سرمایه‌گذاری اخیر شرکت تسلا در بازار رمزارزها موجی از امیدواری نسبت به گسترش استفاده از رمزارزها را به همراه داشته است. بسیاری از طرفداران رمزارزها معتقدند که در نهایت بانک‌های مرکزی از این دارایی به عنوان روش ذخیره‌ی دارایی‌ها استفاده خواهند کرد. اما کریستین لاگارد(Christine Lagarde)؛ رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا ورود بانک‌های مرکزی به بازار بیت کوین را «دور از ذهن» ارزیابی کرده است.

بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین به عنوان ذخایر بانک‌های مرکزی کاملاً دور از ذهن به‌نظر می‌رسد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران افزود:

خیلی بعید به‌نظر می‌ر‌سد و من در پاسخ خواهم گفت پاسخ این سوال کاملاً بدیهی است.Christine Lagarde

کریستین لاگارد(Christine Lagarde) اعلام کرد که همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ موجب شده است تا ساخت ارز یوروی دیجیتالی به واقعیت نزدیک‌تر گردد و امکان تحقق آن نیز در طول چهار سال آتی وجود دارد.

بر اساس گزارش پیشین کوینیت، لاگارد معتقد است که ارز دیجیتالی بانک‌های مرکزی(CBDC) باید به صورت مکمل ارزهای رایج(و نه جایگزین آن‌ها) منتشر شود. وی اظهار داشت که ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی را می‌توان به عنوان جایگزین رمزارزهایی همانند بیت کوین و اتریوم منتشر کرد.

مخالفت رئیس بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا با رمزارزها

لاگارد که در نوامبر ۲۰۱۹ به سمت ریاست بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا منصوب شده است، در گذشته نیز رویکرد مخالفت با بیت کوین و دیگر رمزارزها را در پیش گرفته بود. وی در ماه ژانویه بیت کوین را بدون ارزش ذاتی و تنها روشی برای کسب منفعت ارزیابی کرده که از آن برای