تأسیس نیروگاه تجدید‌پذیر تنها راه پیش‌روی ماینرهاست

سخنگوی صنعت برق کشور به ماینرها پیشنهاد کرد برای تأمین برق مزارع استخراج رمزارز نیروگاه‌های بادی، خورشیدی و یا برق‌آبی تأسیس کنند

نکات برگزیده مطلب
 • وزارت نیرو اخیراً نرخ برق صنعت استخراج رمزارز را به شدت افزایش داده است. نرخ بالای تعرفه‌ی برق مصرفی ماینرها به همراه ریسک‌های ذاتی فعالیت در این صنعت، ماینرهای دارای مجوز استخراج را به شدت تحت فشار قرار داده است. با این وجود، سخنگوی صنعت برق کشور به ماینرها پیشنهاد کرده است برای تامین برق خود نیروگاه تجدید‌پذیر احداث کنند و مازاد برق تولیدی خود را نیز به وزارت نیرو بفروشند.
 • تاسیس نیروگاه تجدید‌پذیر برای استخراج رمزارز

  مصطفی رجبی مشهدی؛ سخنگوی صنعت برق کشور احداث نیروگاه‌های تجدید‌پذیر را به عنوان یکی از روش‌های تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز صنعت استخراج رمزارز تشریح کرد. وی اظهار داشت که مزارع استخراج رمزارز می‌توانند نیروگاه‌های مختلف مبتنی بر انرژی‌های تجدید‌پذیر همانند نیروگاه بادی، نیروگاه خورشیدی و نیروگاه برق‌آبی کوچک را احداث کنند.

  معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران افزود که برق تولیدی نیروگاه‌های مبتنی بر انرژی تجدیدپذیر ناپایدار است(با توجه به تفاوت سرعت وزش باد در نیروگاه‌های بادی یا تفاوت تابش خورشید در ساعات شب و روز و روزهای ابری و آفتابی در نیروگاه‌های خورشیدی) بر همین اساس وزارت نیرو تامین کسری انرژی الکتریکی مورد نیاز مزارع استخراج رمزارز را متعهد شده است.

 • استفاده از انرژی نیروگاه‌های پاک برای ماینینگ اقتصادی است

  رجبی مشهدی اعلام کرد که وزارت نیرو برق مازاد تولیدی این دسته از نیروگاه‌ها را به نرخ مصوب خرید تضمینی انرژی الکتریکی نیروگاه‌های تجدید‌پذیر از آن‌ها خریداری خواهد کرد. در حالی که شرکت برق نرخ خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت کمتر از ۱۰ مگاوات را ۶۳۷۰ ریال، مزارع بادی با ظرفیت کمتر از ۱۰ مگاوات را ۵۴۶ ریال و نیروگاه‌های آبی کوچک بر اساس مکان احداث نیروگاه را ۴۹۴-۴۲۲ ریال اعلام کرده است، استفاده از برق نیروگاه‌های تجدید‌پذیر برای استخراج رمزارز گزینه‌ی جذابی به‌نظر می‌رسد.

  بر اساس گزارش کوینیت، وزارت نیرو اخیراً اصلاحیه‌ی جدیدی را برای دستورالعمل تامین برق مزارع استخراج رمزارز منتشر کرده و در آن نرخ برق صنعت ماینینگ را بیش از ۷۰ درصد افزایش داده است.

  سخنگوی صنعت برق کشور معتقد است که ماینرها با استفاده از این راه‌کار می‌توانند برق مورد نیاز مزارع استخراج رمزارز را تامین کرده و با استخراج رمزارز درآمد کسب کنند، بعلاوه وزارت نیرو مازاد برق تولیدی آن‌ها را به نرخ مناسبی خریداری خواهد کرد.

  نظر شما نسبت به تاسیس نیروگاه برای تامین برق مزارع استخراج رمزارز چیست؟ با توجه به افزایش شدید تعرفه‌ی برق صنعت استخراج رمزارز آیا مزارع مجاز استخراج رمزارز از این روش برای تامین برق مصرفی خود استفاده خواهند کرد؟ نظر خود رابه صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

  منبع:COINIT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *