تحلیلگران برتر در رابطه با تغییرات قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چه می‌گویند

بدون شک گسترش کووید۱۹ در سراسر جهان و افزایش بی‌سابقه‌ی قیمت بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>BTC از مرز ۲۰ هزار دلار مهم‌ترین رویداد‌های امسال توصیف می‌شوند. همانطور که پایان سال جاری نزدیک می‌شویم، به نظر می‌رسد که رویداد ابتدایی نقش پررنگی در وقوع رویداد دوم یعنی افزایش قیمت بیت کوین داشته است؛ یک همبستگی عجیب که در نهایت یک موضوع را روشن می‌کند، آن هم اینکه روند صعودی سال ۲۰۱۷ بیشتر نتیجه‌ی FOMO یا «ترس از دست دادن فرصت‌ها» چیست؟

ترس از دست دادن فرصت‌ها یا FOMO در واقع یک اصطلاح عام برای شرایطی است که ترس می‌تواند باعث ایجاد حرکت در فرد شود. FOMO یک مسئله‌ی شخصی است و اغلب زمانی رخ می‌دهد که یکنفر ترس از دست دادن چیزی را داشته باشد که دیگران هم اکنون از آن لذت می‌برند، اما معمولا در صنعت رمزارزی برای توصیف عواملی مبتنی بر ترس استفاده می‌شود که نهایتا باعث خواهد شد که یک مبادله‌گر یا کاربر «از ترس از دست دادن فرصت کسب سود» اقدام به انجام مبادله‌ی رمزارز کند.

به عنوان مثال می‌توان به ترس از دست دادن روند صعودی بیت‌کوین اشاره کرد، زمانی که دیگر کاربران در حال لذت بردن از درآمد‌های سرسام‌آور خود هستند.

این نوع ترس باعث می‌شود تا در زمان شروع روند صعودی، با ایجاد ایده‌ی تداوم این روند، افراد بیشتری به سمت «خرید رمزارز» روی آورند.

به یاد داشته باشید که ورود به بازار و صنعت رمزارزی به واسطه‌ی FOMO همیشه هم سودآور نخواهد بود زیاد ممکن است باعث شود شما در انتهای روند صعودی و نک قله‌ی نمودار آن اقدام به خرید کرده باشید و در مدت کوتاهی بخش اعظم سرمایه‌ی خود را از دست بدهید.

همواره برای خرید رمزارز و یا شروع مبادلات رمزارزی باید اطلاعات کافی در رابطه با وضعیت فعلی بازار و شاخص‌های فاندامنتال در اختیار داشته باشید تا خطر از دست رفتن دارایی‌هایتان به حداقل ممکن برسد.

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/fear-of-missing-out-fomo/” target=”_blank”>ترس از دست دادن فرصت‌ها) در سرمایه‌گذاران خرد و هستریا بود، درحالیکه روند صعودی فعلی بسیار مستحکم‌تر(به دلیل مشارکت سازمان‌ها و نهاد‌های بزرگ) ادامه دارد؛ تاجایی که ادامه‌ی آن پس از آغاز سال ۲۰۲۱ نیز متحمل است.

اما با توجه به حرکت سریع بیت کوین به سمت ۲۴ هزار دلار، چشم‌انداز و آینده‌ی سودآورترین دارایی قرن همچنان نامعلوم است و پیش‌بینی‌های مختلفی برای آن به عمل آمده است.

پیش‌بینی تغییرات قیمت بیت کوین BTC Bitcoin

پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی دیور گروپ

نایجل گرین(Nigel Green) بنیانگذار و مدیرعامل سازمان مشاوره‌ی مالی دیور گروپ(DeVere Group) معتقد است که بیت کوین قرار نیست رویکردی همچون سال ۲۰۱۸ در سال جاری داشته و به این زودی متوقف شود. با این حال، او حس می‌کند که رمزارز بیت کوین پس از ثبت رکورد‌های جدید دوباره با اصلاح قیمت و سقوط نسبی روبرو خواهد شد و مبادله‌گران هم به دنبال سودآوری خود خواهند بود. البته نایجل گرین همچنین توضیح داده است که این اصلاح قیمت باعث نخواهد شد که برترین دارایی رمزارزی بازار روند صعودی خود را کنار گذاشته و دیگر شاهد روند افزایش ارزش برای آن نباشیم. به گفته‌ی او «بدون شک فراز و نشیب هایی در بازار وجود خواهد داشت، اما جای تردید نیست که سیر طولانی مدت قیمت بیت کوین را به بالا خواهد بود».

پیش‌بینی تغییرات قیمت بیت کوین BTC Bitcoin
لوگوی شرکت دیور

وی در ادامه افزود «در سال آتی شاهد افزایش قیمت بیت کوین و یک جهش ۵۰ درصد نسبت به ارقام فعلی هستیم». طبق صحبت‌های نایجل گرین:

به طور قطع، از نظر من بیت کوین همواره سودآوری خود را حفظ خواهد کرد، زیرا این رمزارز احتمالاً یک رکورد شکنی دیگر در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت، انتظار می‌رود که ارزش بیت کوین ۵۰ درصد دیگر افزایش یافته و شتاب فعلی دوبرابر شود. Nigel Green

اساسا، رئیس سازمان مشاوره‌ی دیور گرون انتظار دارد که قیمت BTC در سال ۲۰۲۱ چیزی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار باشد.

 


پیش‌بینی بلومبرگ قیمت ۵۵ هزار دلاری را نشان می‌دهد

بلومبرگ مدت‌هاست که به طور دقیق تغییرات قیمت بیت کوین را زیر نظر گرفته است؛ به حدی که تحلیلگران مالی این غول رسانه به شکل متناوب اطلاعات و داده‌های بخش خصوصی را جمع‌آوری و منتشر کرده است.

در تازه‌ترین گزارش بیت کوین این خبرگزاری، تحلیلگران آن پیش‌بینی کرده‌اند که یک روند صعودی بسیار قوی‌تر و شدید‌تر در سال ۲۰۲۱ رخ خواهد شد. اما این روند صعودی تا چه حد خواهد بود؟

در بخش‌هایی از گزارش بلومبرگ آمده است:

از نظر ما بیت کوین تمایل دارد روند صعودی و پیشرفت خود را تا سال ۲۰۲۱ همچنان حفظ کند. طبق بررسی‌ها انجام شده بر روی شاخص‌های کلان اقتصادی، فنی و سطح تقاضا در مقابل عرضه به نظر می‌رسد که این رمزارز مقاومت هدف ۵۰ هزار دلاری را هدف قرار داده و مجموع سرمایه‌ی در حال گردش به سمت یک تریلیون دلاری شدن حرکت می‌کند. Bloomberg Report

شاخص‌های بنیادی قوی‌تر شده‌اند

تحلیگران تایید می‌کنند که شاخص‌های بنیادی BTC اکنون نسبت به سال ۲۰۱۷ بسیار قوی‌تر هستند. این قدرت زیرساختی را می‌توان به افزایش قابل ملاحظه‌ی جریان ورودی سرمایه از سمت سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌ها به بازار BTC توصیف کرد، چیزی که سه سال قبل تنها یک احتمال و رویداد دور از ذهن تلقی می‌شد.

طبق گزارشات ماه دسامبر بلومبرگ «زیرساخت‌های BTC مستحکم‌تر از سال ۲۰۱۷ هستند». این درحالیست که به گفته‌ی مایک مک‌گلون(Mike McGlone) نقطه‌ی ۲۰ هزار دلاری تنها یک نقطه‌ی حمایت برای بیت کوین جهت ورود به سال ۲۰۲۱ است.


پیش‌بینی کراکن ارقامی بالاتر از ۳۶ هزار دلار را نشان می‌دهد

در تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته توسط محققان صرافی مبادله‌ی رمزارز کراکن، نزدیک به ۱۸ درصد پاسخ‌دهندگان را موسسات بزرگ(کارگزاران، متولی‌های مالی، دفاتر خانوادگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وام دهندگان، شرکت‌های تاثیرگذار در بازار، یک شرکت سهام خاص و یک شرکت بازرگانی خطرپذیر) تشکیل داده‌اند. ۴ درصد دیگر از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی شامل ارائه دهندگان خدمات رمزارزی(از جمله خودپردازهای رمزارزی، صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز، وام دهندگان، پردازش پرداخت‌ها) و ماینرها بوده است.

پیش‌بینی تغییرات قیمت بیت کوین BTC Bitcoin کراکن Kraken
لوگوی صرافی کراکن

گرچه تقریباً همه‌ی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ادامه‌ی روند صعودی را متحمل دانسته و اعلام کرده‌اند که با ارقام بالاتر مواجه می‌شویم، اما به طور متوسط همه‌ی آن‌ها بر روی نقطه‌ی ۳۶ هزار دلاری در سال آتی توافق داشتند. برخی بر این باوراند که متوسط قیمت BTC در سال ۲۰۲۱ چیزی حدود ۲۵ هزار دلار خواهد بود.

ارقام نجومی

البته در این بین افرادی هم بودند که ارقام بسیار چشم‌گیر و نجومی را پیش‌بینی می‌کردند. در بخش‌هایی از گزارش مربوط به این نظرسنجی آمده است که «تقریباً ۸ درصد از پاسخ‌دهندگان هدف قیمت بزرگ‌تر یا مساوی با ۱۰۰ هزار دلار برای هر واحد BTC را در نظر داشتند؛ این درحالیست که ۲۰ درصد افراد شرکت‌کننده نقطه‌ی قیمت ۵۰ هزار دلار و بالاتر را مقصد بعدی بیت کوین تعریف کردند».


پیش‌بینی آنتونی پومپلیانو بر اساس رویداد Block Reward Halving چیست؟

Block Reward Halving” یا «نصف‌ شدن پاداش بلاک» برای استخراج کنندگان اتفاقی است که در یک رمزارز با ویژگی ضدتورمی اتفاق می‌افتد.

منظور از رمزارز ضدتورمی، رمزارزی است که تعداد واحدهای تولید آن به مرور زمان کاهش می‌یابد و بر اساس ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی آن، در زمان خاصی به صفر می‌رسد و تولید آن متوقف می‌شود.

📝برای درک بهتر این موضوع، مثال بیت‌کوین را بررسی می‌کنیم:
زبان برنامه‌نویسی بیت‌کوین ++C می‌باشد؛ با محاسبه‌ی هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک، پاداش بلاک آن نصف می‌شود که در واقع معادل نصف‌شدن عرضه‌ی آن است و کل این زمان با در نظر گرفتن میانگین ثابت زمانی برای محاسبه‌ی هر بلاک که ۱۰ دقیقه می‌باشد، معادل ۴ سال طول خواهد کشید؛ یعنی هر ۴ سال میزان عرضه‌ی بیت‌کوین نصف خواهد شد و البته این روند احتمالاً تا سال ۲۱۳۶ ادامه می‌یابد و پس از آن با توجه به ویژگی‌های رُندکردن به پایین در زبان ++C، میزان تولید اجازه‌ی خرج‌کردن(Unspent) برای بیت‌کوین به صفر می‌رسد.

در واقع عامل اصلی ایجاد اثر ضدتورمی، همان نصف‌ شدن پاداش بلاک است که در برخی رمزارزها مانند اتریوم اثر ضدتورمی با یک نمودار لگاریتمی تنظیم می‌شود.

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/what-is-block-reward-halving/” target=”_blank”>هالوینگ یک نقطه‌ی پرش وصف نشدنی در مسیر حرکت بیت کوین قرار داده است. اما چرا؟ به گفته‌ی وی ریاضیات و محاسبات کد بیت کوین بسیار ساده است، و از تئوری عرضه و تقاضای مرسوم پیروی می‌کند.

یک اصل ساده

وی معتقد است که اصول اساسی اقتصادی حکم می‌کند زمانی که سطح تقاضا برای یک دارایی افزایش می‌یابد، و یا زمانی که تقاضا ثابت است اما میزان عرضه کم می‌شود، قیمت و ارزش آن کالا به شدت روند صعودی گرفته و بیشتر خواهد شد. این اصل در کنار عوامل دیگری همچون تورم افسار گسیخته باعث خواهد شد که قیمت بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ به رقمی بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار برای هر واحد BTC برسد. وی معتقد است که رویداد هالوینگ تنها عامل اصلی هنگام رسیدن به چنین ارقامی است.

آقای پومپلیانو در بخش‌هایی از صحبت‌های خود توضیح داد که:

Anthony Pomplianoرویداد هالوینگ یک نقطه‌ی عطف در روند حرکتی BTC می‌باشد. من می‌دانم که فردای هالوینگ شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود، اما به نظر من از امروز روند صعودی آغاز شده و تا دسامبر ۲۰۲۱ قیمت BTC‌ به یک صد هزار دلار برای هر واحد خواهد رسید. Anthony Pompliano


تحقیقات مساری بیت کوین ۲۷۶ هزار دلاری در ماه اکتبر را نشان می‌دهد

چند ماه قبل، آقای جک پوردی(Jack Purdy) محقق حوزه‌ی رمزارز در شرکت تجزیه و تحلیل داده‌ها دیجیتال مساری(Messari) با انتشار پست توییتری توضیح داد که چطور قیمت بیت کوین پس از هر رویداد هالوینگ یک روند صعودی کامل را تکرار می‌کند.

پیش‌بینی تغییرات قیمت بیت کوین BTC Bitcoin
پست توییتری جک پوردی

گرچه قیمت BTC در اکتبر ۲۰۱۶ تنها ۸۹۵ دلار بود، اما پس از مدت کوتاهی حالت لگارتیمی به خود گرفت و در همان سال ۲۰ برابر افزایش یافت. محاسبات مشابهی در ماه اکتبر بر روی روند تغییرات ارزش BTC انجام گرفته است که نشان می‌دهد این رمزارز در سال ۲۰۲۱ به ارزشی بالغ بر ۲۷۶ هزار دلار خواهد رسید.


شاخص موجودی به جریان(S2F) هم پیش‌بینی‌های قابل توجهی ارائه می‌کند

یکی از تحلیلگران برجسته‌ی حوزه‌ی رمزارز که با نام مستعار پلن‌بی(PlanB) در توییتر فعالیت کرده و توانسته با ابداع مدل S2F در جامعه‌ی رمزارز مشهور شود، در رابطه با آینده‌ی بیت کوین چنین گفته است «تغییرات آتی قیمت BTC‌ بدون شک به طور کامل از مدل پیش‌بینی شده‌ی من پیروی می‌کند».

این تحلیلگر برای اولین بار مدل «موجودی به جریان» خود را در آوریل ۲۰۱۹ منتشر کرد. وی با استفاده از این شاخص به رابطه‌ی بین تولید عرضه و سطح موجودی فعلی پرداخت، محاسباتی که از طریق بررسی سطح کمبود و نایابی یک دارایی می‌تواند در نهایت به تغییرات قیمت آن برسد.

پیش‌بینی تغییرات قیمت بیت کوین BTC Bitcoin
پست توییتری پلن بی

این مدل توانسته به درسی تغییرات قیمت BTC پس از ۳ رویداد هالوینگ اخیر را تداعی کرده و با موفقیت خود را ثابت کند. به گفته‌ی وی رویداد هالوینگ سال جاری هم مانند روادید سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از همین تغییرات پیروی کرده است و برهمین اساس می‌توان به راحتی تغییرات ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۱ را هم پیش‌بینی کرد.

این تحلیلگر برجسته اعلام نموده که گرچه افزایش قیمت بیت کوین به نقطه‌ی ۲۳ هزار دلاری بسیار خوب است، اما هنوز هم برای رسیدن به سهام S&P 500 راه درازی را در پیش دارد. به گفته‌ی وی این مسیر در نهایت به نقطه‌ی قیمت ۶۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۱ ختم می‌شود.

نظر شما در رابطه با پیش‌بینی‌های مختلف در رابطه با چشم‌اندار تغییرات ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۱ چیست؟ آیا روند صعودی فعلی همچنان ادامه یافته و در سال آینده شاهد شدت‌گیری آن خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید. نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 2/5]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *