تسلا، بالاخره بیت کوین خرید!

  • آقای ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا مدت‌هاست که از علاقه‌ی خود به صنعت رمزارزها به ویژه بیت کوین و داژکوین سخن گفته و همواره توضیح داده است که این دارایی‌های رمزارز در آینده‌ای نه چندان دور «ارز جهانی» خواهند بود. گرچه وی تا به امروز در رابطه با دارایی‌های رمزارزی تحت مدیریت خود اطلاعات چندانی ارائه نکرده بود، اما اسناد ارسال شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) حاکی از آن است که شرکت تسلا بالغ بر ۱/۵ میلیارد دلار رمزارز BTC‌خریداری کرده است. انتشار اخبار مربوط به این رویداد کافی بود تا یک روند صعودی در بازار ایجاد کرده و بیت کوین را به سمت ثبت رکورد قیمت جدیدی سوق دهد.

طبق اسناد ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین خریداری کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ی منتشر شده در رابطه با این موضوع اعلام نموده که قصد دارد با خرید دارایی‌های دیجیتال، طلا و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی مبتنی بر فلزات گران‌بها ذخایر مالی خود را متنوع کند.

در بخش‌هایی از بیانیه‌ی شرکت تسلا آمده است:

در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ ما سیاست‌های سرمایه‌گذاری خود را بروزرسانی کردیم تا بتوانیم در زمینه‌ی تنوع و افزایش ذخایر مالی به انعطاف‌پذیری بیشتری رسیده و بازده پول و سرمایه‌ی شرکت را به حداکثر ممکن برسانیم. به عنوان بخشی از این سیاست‌های سرمایه‌گذاری جدید که به طور جدی توسط کمیته‌ی حسابرسی هیئت مدیره‌ی شرکت تصویب شده است، ما تصمیم گرفتیم که بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی نقد تسلا را در دارایی‌های ذخیره‌ی جایگزین مانند دارایی‌های دیجیتال، شمش طلا، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله و سایر دارایی‌ها، سرمایه‌گذاری کنیم. Tesla’s Report