توکن رمزارزی بنیانگذار اپل سرمایه‌گذاران خود را با بازدهی ۳۶۰۰ درصدی غافلگیر کرد

  • امروزه فن‌آوری بلاکچین و رمزارزها اجرای فعالیت‌هایی را امکان‌پذیر ساخته‌اند که در گذشته امکان انجام آن‌ها وجود نداشته است. استیو وزنیاک(Steve Wozniak)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت اپل(Apple) اخیراً توکن خود را در پلتفرم ایفورث(Efforce) راه‌اندازی کرده است. این پروژه امکان مشارکت مردم جهان در پروژه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فراهم ساخته است. با این وجود ارزش توکن وزایکس تنها در طول چند روز پس از افزوده شدن به فهرست مبادلاتی صرافی‌ها، بیش از ۳ هزار درصد افزایش یافته است.

بازدهی چشمگیر توکن وزایکس

بر اساس گزارش کوینیت، توکن استیو وزنیاک(Steve Wozniak)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت اپل با نام وزایکس(WOZX) اخیرا راه‌اندازی شده است. این پروژه با هدف افزایش بهره وری در مصرف انرژی راه‌اندازی شده است.

صرافی اچ.بی.تی.سی(HBTC) اولین پلتفرمی محسوب می‌گردد که بازار مبادلاتی توکن وزایکس را راه‌اندازی کرده است. اما  صرافی کره‌ای بیت‌هامب(Bithumb) نیز در روز نهم دسامبر سرویس مبادلات این توکن را به کاربران خود ارائه کرده است. در همین زمان توکن وزایکس سطح بیشینه‌ی قیمتی ۳٫۶۷۸ دلار را تجربه کرده است و در نتیجه ارزش توکن وزایکس نسبت به سطح کمینه‌ی قیمتی این توکن(تقریبا ۰٫۱ دلار) بیش از ۳ هزار درصد افزایش یافته است.

توکن وزایکس که در بستر شبکه‌ی بلاکچین اتریوم منتشر شده است راهی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی محسوب می‌گردد. محدودیت انتشار این توکن ۱ میلیارد واحد اعلام شده است.

سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی پروژه‌ی اخیر وزنیاک در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تامین شده است. در این مرحله از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری شده است. توکن وزایکس در طول ۱۳ دقیقه پس از‌ راه‌اندازی بازار مبادلاتی خود، به ارزش بازار ۹۵۰ میلیون دلاری دست یافته است.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی به کمک فن‌آوری بلاکچین

وزنیاک پس از راه‌اندازی شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها را به عنوان حوزه‌ی بعدی فعالیت خود انتخاب کرده است. پروژه‌ی وزایکس دومین سرمایه‌گذاری وزنیاک در صنعت بلاکچین محسوب می‌گردد و به عنوان نخستین پلتفرم بلاکچینی صرفه‌جویی در مصرف انرژی معرفی شده است که فعالیت‌های عادی و روزمره‌ی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

توکن‌های وزایکس امکان مشارکت علاقه‌مندان به مشارکت در پروژه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فراهم می‌کند و بر اساس میزان انرژی صرفه‌جویی شده پاداش دریافت خواهند کرد.

پلتفرمی که این پروژه را اداره می‌کند توسط جیکوب ویستی(Jacopo Visetti) و جیکوب وانتی(Jacopo Vanetti) در کشور مالت تاسیس شده است و وزنیاک به عنوان مدیرارشد فن‌آوری و سرپرست به این پروژه ملحق شده است.  وی در اطلاعیه‌ای اظهار داشت:

ما ایفورث را به عنوان نخستین پلتفرم غیرمتمرکز راه‌اندازی کرده‌ایم، این پروژه امکان مشارکت مردم و کسب منفعت از پروژه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فرآهم می‌کند و تغییرات محیطی قابل توجهی را در جهان ایجاد می‌کند. Steve Wozniak

توکن وزایکس در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳٫۳۲ دلار در صرافی اچ.بی.تی.سی مبادله می‌شود که قیمت آن نسبت به روز گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نظر شما نسبت به بازدهی چشمگیر توکن منتصب به استیو وزنیاک تنها چند روز پس از راه‌اندازی این پروژه چیست؟ آیا این پروژه در آینده به فعالیت تاثیر گذار در کاهش مصرف انرژی جهان تبدیل خواهد شد؟ یا پروزه‌ی ایفورث نیز در طول زمان به فراموشی سپرده خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *