ثروتمندان پس از یک دهه بیت‌کوین را کشف کردند!

  • همزمان با گسترش سرمایه‌گذاری مردم جهان بر روی بیت کوین، میلیاردرها، صندوق‌های دارایی و سلبریتی‌ها(چهره‌های شناخته شده) نیز یک به یک به جمع کاربران شبکه‌ی بیت کوین می‌پیوندند و این دارایی را به بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه می‌کنند. مشاوران سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران میلیاردر در گفتگو با نشریه‌ی بلومبرگ اعلام کردند که بیت کوین به بخشی از «تحول بزرگ» تبدیل شده است.

اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران حقوقی افزایش یافته است. معیارهای مختلف همانند قرارداد‌های آتی بیت کوین سی.ام.ای(CME) که زمان سررسید آن‌ها فرا نرسیده است و حجم ورود نقدینگی به سوی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری‌اسکیل(گری‌اسکیل بیت کوین تراست) این موضوع را به‌خوبی نشان می‌دهد.

تاثیر مثبت بیت کوین در سبد سرمایه‌گذاری عامل مهمی است که این دارایی را برای موسسات سرمایه‌گذاری و ثروتمندان جذاب‌تر کرده است. در حقیقت بیت کوین همانند دارایی‌های امن سنتی شامل طلا، نقره و … سبد سرمایه‌گذاری را در مقابل تورم محافظت می‌کند. از آنجایی که بیت کوین به عنوان دارایی امن در مراحل ابتدایی رشد خود قرار دارد، پتانسیل افزایش شدید قیمت این دارایی همچنان وجود دارد.

مقایسه‌ی بازدهی بیت کوین در برابر دیگر کلاس دارایی‌ها
مقایسه‌ی بازدهی بیت کوین در برابر دیگر کلاس دارایی‌ها

ترزا موریسون(Theresa Morrison)؛ بنیان‌گذار پلتفرم مبادلات بکت(Beckett) در مصاحبه با نشریه‌ی بلومبرگ اظهار داشت که بیت کوین را می‌توان به عنوان دارایی امن در برابر تورم مورد استفاده قرار داد.  وی اظهار داشت که اختصاص تنها یک درصد از سبد سرمایه‌گذاری به بیت کوین عملکرد ایده‌آلی را برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت.

دَن هرون(Dan Herron)؛ یکی از کارکنان شرکت مدیریت سرمایه المنتال ولث(Elemental Wealth) اظهار داشت که بیت کوین به دارایی جذاب برای سرمایه‌گذاران جوان تبدیل می‌شود. در شرایطی که نرخ بهره در سطوح پایین ارائه می‌شود، وی اختصاص ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری به بیت کوین را پیشنهاد کرده است. هرون توضیح داد:

در صورت امکان ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص دهید سپس اجازه دهید تا اثر افزایش قیمت در سبد سرمایه‌گذاری شما ظاهر شود. Dan Herron

تاثیر بیت کوین در سبد سرمایه‌گذاری

مشخصات منحصر بفرد بیت کوین به عنوان پناهگاه امن، این دارایی را به جزء موثر در سبد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بزرگ تبدیل کرده است. نرخ عرضه در بزرگترین رمزارز بازار ثابت و محدود است و در نتیجه به‌طور طبیعی سرمایه‌گذاران را در مقابل تزریق نقدینگی توسط بانک‌های مرکزی جهان محفوظ نگاه می‌دارد.

اما ارزش بازار بیت کوین در مقایسه با طلا و دیگر دارایی‌های قابل استفاده به عنوان ابزار حفظ ارزش دارایی‌ها در سطح نسبتاً پایینی قرار دارد. ارزش بازار بیت کوین در سطح ۱۹ هزار دلاری به ۳۵۲ میلیارد دلار رسیده است. در مقایسه، ارزش بازار طلا هم‌اکنون به بیش از ۹ تریلیون دلار رسیده است که در مقایسه با بیت کوین، بازار بسیار بزرگتری را ایجاد کرده است.

از آنجایی که پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین به دلیل اجرای رویداد