دست‌های پنهان صرافی بایننس در اختلالات شبکه‌ی اتریوم

داده‌ها نشان می‌دهند که کیف‌پول‌های متعلق به صرافی بایننس حجم بالایی تراکنش‌ را با کارمزد قابل توجهی در شبکه‌ی اتریوم ارسال می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بایننس شبکه‌ی بایننس اسمارت چین را به عنوان رقیب شبکه‌ی اتریوم به فعالان صنعت رمزارزی معرفی کرده است. استقبال گسترده‌ی کاربران از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم و در نتیجه افزایش سطح کارمزد ارسال تراکنش را به همراه داشته است. اما به‌نظر می‌رسد که صرافی بایننس از قدرتی که در اختیار دارد برای ایجاد اختلال در شبکه‌ی اتریوم و مهاجرت کاربران به شبکه‌ی متمرکز بایننس اسمارت چین استفاده می‌کند.
  • نقش صرافی بایننس در ایجاد پدیده‌ی انباشتگی شبکه‌ی اتریوم

    افزایش حجم ارسال تراکنش در شبکه‌های رمزارزهای مختلف همانند اتریوم موجب افزایش شدید هزینه‌ی ارسال تراکنش شده است. به‌طوری که هزینه‌ی ارسال تراکنش اتریوم در طول یک‌سال گذشته ۲۰ برابر افزایش یافته است. افزایش هزینه‌ی ارسال تراکنش نارضایتی کاربران پلتفرم‌های سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (defi) را نیز به همراه داشته است و در نتیجه فعالان این بازارهای مبادلاتی روش‌های جایگزین مقرون به‌صرفه‌تری را برای فعالیت خود در این حوزه جستجو می‌کنند.

    در این میان صرافی بایننس شبکه‌ی بایننس اسمارت چین(Binance Smart Chain) را به عنوان رقیب شبکه‌ی اتریوم معرفی کرده است و با تکیه بر جایگاهی که در صنعت مبادلات رمزارز در اختیار دارد، تلاش کرده است این شبکه را به عنوان جایگزین ارزان شبکه‌ی اتریوم به فعالان این صنعت معرفی کند.

  • منبع: coinit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *