سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال همواره داغ است. افراد بسیاری همواره در جستجوی قیمت بیت کوین هستند. همه به فکر این هستند که بدانند سرمایه گذاری روی بیت کوین خوب است یا خیر؟ شرکت سرمایه گذاری بیت کوین را چگونه باید تاسیس کرد؟ آیا سرمایه گذاری در بیت کوین مفید است؟

اطلاعات بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین باعث می شود تا سرمایه گذاری مناسب و مطمئنی داشته باشید و از امکانات خود به بهترین نحو استفاده نمایید.

چرا بیت کوین؟

سابقه بیت کوین نشان می دهد که سرمایه گذاری در این ارز در 93 درصد مواقع مفید و سود آور بوده است. حدود ده سال است که بیت کوین وارد صرافی ها شده است و در این مدت افراد زیادی از طریق این رمز ارز توانسته اند سرمایه خود را چند برابر کنند.

بیت کوین
شکل شماره 1 : چرا بیت کوین؟

کمی دقیق تر و شفاف تر از سود اوری بیت کوین بدانید

گفتیم که در 93 درصد اوقات بیت کوین سودآور بوده است. یعنی به جز 3 ماه، در هر موقع دیگری شما اگر بیت کوین خریده بودید الان صاحب سود زیادی بودید.

اما ان 3 ماه چه جریانی دارد؟ 3 ماه گفته شده عبارت بودند از:

  • ماه دسامبر سال 2017 . در این ماه بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسیده بود.
  • ماه ژانویه ستال 2018. در این زمان بیت کوین سقوط کرده بود و البته پس از ان مجددا به بالاترین قیمت خود رسید.
  • ماه فوریه در سال 2018. در این زمان هم قیمت بیت کوین تا 6000 دلار پایین آمد اما دوباره افزایش یافت و به 10000 دلار رسید.

یعنی اگر شما ابتدای ژانویه سال 2011 تنها به اندازه 10 دلار بیت کوین خریده بودید، الان بیش از 289000 سود می کردید. البته گذشته ها گذشته است. اکنون سوال این است که در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟ سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین چطور؟

راه های مختلف سرمایه گذاری در بیت کوین کدام است؟

شما باید بدانید که بیت کوین بازاری پر از ریسک دارد. نوسانات قیمت در این زمینه زیاد است و هر چه قدر هم که تجربه داشته باشید باید احتیاط کنید. در طول عمر بیت کوین بارها قیمت این ارز بالا رفته یا پایین امده است. شما می توانید از طریق راه های مختلفی در بیت کوین سرمایه گذاری نمایید.

بخرید و نگه دارید

خرید بیت کوین یک شیوه مرسوم است. متداول ترین شیوه این است که بیت کوین بخرید و آن را نگه دارید. به این روش “هادل” (Hodl) هم می گویند. برای این که در خرید و نگه داری بیت کوین موفق باشید به اطلاعات دیگران اکتفا و اعتماد نکنید. آن قدر در مورد بیت کوین تحقیق کنید تا خودتان به نتیجه برسید.

نکات مهمی که باید حواستان به ان ها باشد:

  • در بیت کوین همان قدر سرمایه گذاری کنید که اگر از دست دادید خیلی نگران کننده نباشد. همیشه به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری در این زمینه خطرناک است.
  • پس از این که بیت کوین خریدید مطمئن باشید که بیت کوین هایتان در صرافی نگه داری نمی شود و درون کیف پول دیجیتالی خودتان است. شما می توانید از کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های کاغذی استفاده نمایید. کیف پول سخت افزاری انتخاب مطمئن تری است اماهزینه آن بالاست.
  • دقت داشته باشید که از یک صرافی معتبر بیت کوین بخرید. کمی هزینه بیشتر که باعث امنیت بیشتر شما شود کاملا منطقی و به صرفه است.
  • خوب است که مقدار بیت کوینی که می خواهید بخرید را تقسیم کرده و در زمان های مختلف بخرید. این کار استفاده از متوسط هزینه دلاری یا همان (DCA) است. در این روش شما هر روز یا هر هفته یا هر ماه مقدار مشخصی بیت کوین می خرید. نتیجه این است که شما در طی یک سال به مبلغ میانگین می رسید. این روش که همان خرید پله ای است اهمیت بالایی دارد.

معامله کنید

در این روش، شما بیت کوین می خرید و این کار را زمانی انجام می دهید که قیمت بیت کوین پایین است. سپس در بازه های زمانی کوتاه مدت، بیت کوین ها را به دیگری می فروشید. یک تریدر مدام در حال خرید و فروش است.

داشتن معامله های خوب خیلی هم کار آسانی نیست و نیازمند دانش و تجربه زیادی است. در بازار بیت کویت رقبای پرقدرتی وجود دارند که طعمه ان ها افراد تازه وارد هستند.

سرمایه گذاران زیادی هستند که پیشنهاد می کنند وارد معاملات بیت کوین نشوید. معملات این رمزارز بیشتر اوقات شبیه به قمار است.

به استخراج بیت کوین بپردازید

این روش، ماینینگ بیت کوین است. ماینینگ تنها زمانی می تواند برای شما سودآور باشد که در سطح گسترده ای انجام شود.شما باید هزینه کرده و تجهیزات لازم را تهیه نمایید. هم چنین قیمت برق را هم باید در نظر بگیرید. کارشناسان زیادی معتقدند خرید بیت کوین نسبت به استخراج ان در سطح کوچک، پرسودتر است.

به استخراج ابری بپردازید

در این روش، استخراج از طریق مرورگرهای اینترنتی انجام می شود. وب سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند معمولا دو دسته هستند:

  • متاسفانه کلاهبردار هستند و در پی دزدیدن پول شما می باشند.
  • کلاهبردار نیستند ، درصدی از پورسانت از شما کم می کنند.
طرح های سودده را بشناسید

سایت های زیادی مدعی هستند که می توانند با سرمایه گذاری در بیت کوین، سرمایه شما را چندین برابر کنند. باید بدانید که در اکثرموارد این وب سایت ها کلاهبردار هستند.

اتفاقی که در این سایت ها می افتد معمولا این است که پول را از مشتریان به صورت اینترنتی دریافت می کنند. در ماه های اولیه برای جلب اعتماد مشتریان، به ان ها سود پرداخته می شود اما در نهایت کل پول شما از بین می رود. معمولا این گونه است که مشتریان این سایت ها امکان این را دارند که دیگران را هم ناخواسته به این بازی کلاهبردارانه دعوت کنند.

معمولا بعد از 3 تا 4 ماه نه پولی می ماند، نه سودی و نه حتی وب سایتی !

اگر شخصی یا شرکتی وعده های عجیب و خیلی غیر منطقی به شما می دهد باید بدانید که احتمال کلاه برداری در این جا زیاد است.

چگونه با احتیاط قدم بردارم؟

در این قسمت می خواهیم اطلاعاتی به شما بدهیم تا با آگاهی بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین، به سرمایه گذاری در بیت کوین بپردازید.

تحقیق کنید

همیشه اگاهی در هر زمینه ای باعث می شود که با چشم باز وارد آن زمینه شوید. در زمینه بیت کوین هم همین طور است. شما هرگز نمی توانید به حرف های افراد در میهمانی ها یا حتی جلسات تخصصی این زمینه اعتماد کنید بلکه باید خودتان هم تحقیق کنید.شما باید بدانید صرافی های ارز دیجیتال گونه کار می کنند، ارزش بازار چیست، عرضه و تقاضا چه رابطه ای دارند و بسیاری اطلاعات دیگر که دانشتن ان ها ضروری است.

ارزها کجا ذخیره می شوند؟

ارز دیجیبتال در مکانی به نام کیف پول ارزهای دیجیتال نگه داری می شود. این کیف پول ها را می توان به صورت سخت افزری یا نرم افزاری تهیه کرد. هر کدام از این کیف پول ها از تعدادی ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند.

شما باید از کیف پولی استفاده کنید که امن باشد . هر چقدر که سرمایه گذاری شما بیشتر باشد نیاز به کیف پول امن تری دارید. معمولا کیف پول های سخت افزاری امنیت بالاتری دارند.

با شیوه های خرید وفروش آشنا شوید

ابتدا باید با ارزهای دیجیتال ومخصوصا بیت کوین به حد کافی آشنا شوید. پس از ان شما باید راه های خرید و فروش بیت کوین را بشناسید. در این زمینه می توان معاملات مستقیم داشت یا این که می توانید ازطریق صرافی ها این کار را انجام دهید. در برخی صرافی ها معاملات توسط صرافی و به صورت واسطه ای انجام می شود و در بعضی از ان هاهم معاملات به شکل مستقیم صورت می گیرد.

خرید از صرافی های ایرانی باعث می شود در صورت لزوم پیگیری راحت تری از طریق قانونی داشته باشید. دقت کنید که صرافی های مطمئن را برای این کار انتخاب نمایید.

در صورتی که می خواهید با صرافی های خارجی کار کنید ابتدا مطمئن شوید که این صرافی ها به کاربران ایرانی خدمات می دهند.

 تحلیل را فرا بگیرید

تحیل ارزهای دیجیتال به دو شکل فاندامنتال و تکنیکال انجام می شود. این تکنیک ها با دو روش متفاوت به بررسی رمزارزها می پردازند. مقالات زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید به مطالعه ان ها بپردازید.

در برابر خطرات اگاه باشید

ارزهای دیجیتال نوظهور است و به همین دلیل کلاهبرداران زیادی در ان فعالیت می کنند. بسیاری از افراد تازه وارد در این عرصه اگاهی های لازم را ندارند. کلاهبرداران از این دانش کم افراد سوء استفاده کرده و کلاه افراد را برمی دارند. در هر صورت با اطلاعات کافی و با احتیاط وارد این زمینه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *