صرافی بیترکس بازار خرید و فروش سهام توکنیزه شده‌ی شرکت‌ها را راه‌اندازی کرد

  • فن‌آوری بلاکچین و رمزارزها ویژگی‌های مثبتی را نسبت به سیستم‌های مالی سنتی پیشنهاد می‌کنند که امکان تجربه‌ی آن‌ها در گذشته وجود نداشته است. در حالی که مبادلات سهام از طریق کارگزاری‌ها کارمزد بالایی را برای خریداران و فروشندگان به همراه دارد و همچنین امکان خرید و فروش این اوراق تنها در زمان مشخصی از شبانه روز امکان‌پذیر است، صرافی بیترکس بازار مبادلات سهام‌ توکنیزه شده را ایجاد کرده است.

خرید و فروش سهام توکنیزه شده در صرافی بیترکس

صرافی بیترکس(Bittrex) اعلام کرد که در همکاری با شرکت دیجیتال‌است.ای.جی(DigitalAssets.AG) سهام شرکت‌ها را به‌صورت توکنیزه شده در پلتفرم مبادلاتی خود فهرست کرده است. این حرکت سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را قادر می‌سازد بدون پرداخت کارمزد اضافی و یا استفاده از خدمات کارگزاری‌های سنتی در سهام شرکت‌های آمریکایی سرمایه‌گذاری کنند.

صرافی بیت‌ترکس

سهام‌های توکنیزه شده محصولات جدیدی هستند که اوراق بهادار سنتی  و سهام شرکت‌هایی که در صرافی‌های قانون‌گذاری شده مبادله می‌شوند را نمایندگی می‌کنند. پیش از ظهور رمزارزها امکان ایجاد چنین محصولانی نیز وجود نداشته است اما توکن‌های دیجیتالی مسیر ساخت و مبادله‌ی اوراق بهادار سنتی را نیز فراهم کرده‌اند. تام آلبرایت(Tom Albright)؛ مدیرعامل صرافی بیترکس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

فن‌آوری بلاکچین امکان دسترسی فرامرزی به خدمات مالی را فرآهم می‌کند و بیت‌ترکس گلوبال خدمات جدیدی را به کاربران خود ارائه خواهد کرد که امکان ارائه‌ی آن‌ها در طول یک دهه‌ی گذشته وجود نداشته است. Tom Albright

مبادلات توکن‌ سهام شرکت‌ها به‌طور شبانه‌روزی

بیت‌ترکس اعلام کرد که بازار خرید و فروش توکن سهام ۱۲ شرکت شناخته شده همانند شرکت خودروسازی تسلا(Tesla)، شرکت گوگل(Google)، فیسبوک(Facebook) و شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰(SPY) را در پلتفرم مبادلاتی خود ارائه خواهد کرد. کاربران امکان خرید توکن‌ها را با استفاده از دلارآمریکا، تتر و یا