قانونگذاران آمریکایی اینبار صرافی بایننس را نشانه رفته‌اند

نشریه‌ی بلومبرگ با استناد بر اظهارات منابع خبری مطلع ادعا کرد که کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا(CFTC) نسبت به نقض احتمالی قوانین ارائه‌ی سرویس به شهروندان آمریکایی در صرافی بایننس در حال تحقیق است

نکات برگزیده مطلب
 • در این مقطع زمانی، قانون‌گذاری تهدید جدی برای فعالیت پلتفرم‌های متمرکز مبادلات رمزارز محسوب می‌شود و حتی بزرگترین پلتفرم مبادلات رمزارز جهان نیز از این قاعده مثتثنی نیست. نشریه‌ی بلومبرگ به نقل از منابع خبری مطلع گزارش کرد که کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا(CFTC) هم‌اکنون نسبت به سرویس‌دهی صرافی بایننس به شهروندان آمریکایی تحقیق می‌کند.
 • تحقیق کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا از صرافی بایننس

  گزارش‌ اخیر نشریه‌ی بلومبرگ نشان می‌دهد که هم‌اکنون قانون‌گذاران آمریکایی در حال انجام تحقیق از صرافی بایننس هستند. بر همین اساس کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا(CFTC) در حال بررسی ارائه‌ی سرویس مبادلات مشتقات صرافی بایننس به شهروندان آمریکایی است.

  بر اساس گزارش کوینیت، صرافی بایننس علاوه بر محدود ساختن ارائه‌ی خدمات به شهروندان کشورهای تحت تحریم همانند ایران، سوریه و … خدمات خود به شهروندان آمریکایی را نیز محدود ساخته و از آمریکایی‌ها درخواست کرده است تا در شاخه‌ی آمریکایی این صرافی فعالیت کنند. بر اساس گزارش نشریه‌ی بلومبرگ:

 • کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا در حال تحقیق بر روی این موضوع است که آیا صرافی بایننس به آمریکایی‌ها اجازه داده است تا در بازار مبادلات مشتقات فعالیت کنند یا خیر.Bloomberg

  با این وجود، قانون‌گذاران آمریکایی صرافی بایننس را تاکنون به نقض قوانین متهم نکرده‌اند و تنها در حال بررسی فعالیت احتمالی شهروندان آمریکایی در بازار مبادلاتی مشتقات صرافی بایننس هستند.

  سخنگوی صرافی بایننس در این رابطه اظهار داشت: «ما در راستای خط مشی تعیین شده برای ارتباط با قانون‌گذاران از اظهار نظر در این رابطه معذوریم. اما با سازمان‌های قانون‌گذاری در سراسر جهان به خوبی همکاری می‌کنیم و تعهدات مربوط به سازگاری با قوانین را نیز به‌طور جدی اجراء می‌کنیم.»

  در سال ۲۰۲۱ میلادی حجم فعالیت کاربران در بازار مبادلاتی مشتقات صرافی بایننس به سطح بیشینه‌ی خود رسیده است. در این مقطع زمانی حجم مبادلات در این پلتفرم مبادلاتی دو برابر از نزدیکترین رقیب خود یعنی صرافی هوبی(Huobi Global) بیشتر است.

  ضعف صرافی بایننس در مقابل سازمان‌های دولتی آمریکا

  چانگ‌پنگ ژائو؛ مدیرعامل صرافی بایننس نیز اظهار داشت که صرافی بایننس در رابطه با ارتباطات خود با قانون‌گذاران اظهار نظر نمی‌کند. چراکه تایید و یا تکذیب ادعای مطرح شده در این گزارش که با استناد بر ادعای یک منبع ناشناس خبری منتشر شده است، بایننس را در موقعیت پیچیده‌ای قرار خواهد داد. وی اظهار داشت:

  این گزارش به معنای این نیست که آن‌ها تلاش می‌کنند ما را به فعالیت غیرقانونی متهم کنند و یا بر فعالیت بایننس تاثیر بگذارند، بلکه این گزارش ممکن است تنها به همکاری عادی صرافی بایننس با قانون‌گذاران اشاره داشته باشد.Changpeng Zhao

   

  این گزارش نشان می‌دهد که صرافی بایننس و یا دیگر پلتفرم‌های خارجی مبادلات رمزارز با سازمان‌های قانون‌گذاری آمریکا ارتباط بسیار نزدیکی دارند و به‌سادگی در صورت درخواست سازمان‌های قانون‌گذاری اطلاعات مشتریان خود را در اختیار این سازمان‌ها قرار می‌دهند و یا به‌سادگی قادر هستند تا دارایی کاربران خود را مسدود سازند. همچنین نشان می‌دهد که پلتفرم‌های متمرکز مبادلات رمزارز نسبت به درخواست‌های سازمان‌های دولتی در موضع ضعیفی قرار دارند.

  نظر شما نسبت به تحقیقات کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا از صرافی بایننس چیست؟ آیا صرافی بایننس در موقعیت پیچیده‌ و ضعیفی از نظر ارتباط با سازمان‌های دولتی آمریکا قرار گرفته است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

  منبع:coinit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *