قوانین استخراج رمزارز ایران از تغییرات قیمت بیت کوین تاثیر می‌پذیرد

  • مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق به تازگی اعلام نموده که فارم‌های استخراج رمزارز مشمول دریافت یارانه‌ی انرژی نمی‌شوند، بلکه می‌توانند از نیروگاه‌های مقیاس کوچک که انرژی تجدید‌پذیر و ارزان‌تر تولید می‌کنند، برای ادامه‌ی کسب و کار خود بهره ببرند. به گفته‌ی وی «طبق مصوبه‌ی هیئت وزیران و ابلاغیه وزارت نیرو، نیروگاه‌های مقیاس کوچک باید تازه تاسیس بوده و به شبکه سراسری برق هم متصل نباشند».

یارانه نداریم

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق از تأمین برق مراکز استخراج رمزارز توسط نیروگاه‌های مقیاس کوچک و تجدیدپذیر، بدون اختصاص یارانه‌ی انرژی به این مراکز خبر داد.

وی در خصوص جزئیات استفاده از این طرح  اعلام نموده که «طبق مصوبه‌ی هیئت وزیران و ابلاغیه وزارت نیرو، نیروگاه‌های مقیاس کوچک باید تازه تاسیس بوده و به شبکه سراسری برق متصل نباشند؛ و البته سوخت این نیروگاه‌ها یارانه دریافت نمی‌کنند و قیمت گاز آن‌ها معادل ۷۰ درصد قیمت گاز صادراتی محاسبه می‌شود».

مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۵۰ مگاوات ظرفیت مصوبه‌ی نیروگاه‌های مقیاس کوچک در کشور است در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود «سالانه ۲۰۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در کشور به شبکه برق متصل می‌شود که قیمت خرید تضمینی برق آن‌ها نیز ۶۰۰ تومان به ازای هر پرکیلووات ساعت و ۸ برابر قیمت فروش برق به مشترکان است».سخنگوی صنعت برق ماینینگ ایران استخراج رمزارز

به گفته‌ی سخنگوی صنعت برق:

مراکز استخراج رمزارز می‌توانند علاوه بر نیروگاه‌های مقیاس کوچک، برق مورد نیاز خود را از نیروگاه‌های تجدیر‌پذیر تازه تأسیس تأمین کنند؛ که این نیروگاه‌ها علاوه بر مصرف نداشتن سوخت می‌توانند به شبکه برق متصل باشند. مصطفی رجبی مشهدی

رجبی مشهدی همچنین اعلام کرد که استفاده از این نیروگاه‌ها می‌تواند زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر را فراهم کند. وی با بیان اینکه مراکز استخراج رمزارز برق را بدون یارانه دریافت خواهند کرد، توضیح داد که «به مراکز غیر مجاز توصیه می‌شود پیش از برخورد قضائی و پرداخت خسارت به دلیل استفاده غیر قانونی از برق برای استخراج رمز‌ارز، مجوز فعالیت را از وزارت صمت دریافت کنند تا وزارت نیرو نیز برق این مراکز را از روش‌های تعیین شده تامین کند.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مصطفی رجبی مشهدی و عدم تخصیص یارانه‌ی انرژی به صنعت استخراج رمزارز داخلی چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *