مارک کوبان هم به جمع سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها پیوست

نکات برگزیده مطلب

  • امروزه شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران شناخته شده در حال اختصاص بخشی از سبد دارایی‌های خود به دارایی‌های رمزارزی هستند. اخیراً یکی از سرمایه‌گذاران شناخته شده‌ی آمریکایی از سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها خبر داد. مارک کوبان(Mark Cuban) اظهار داشت که ۶۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری رمزارزی خود را به بیت کوین، ۳۰ درصد به اتریوم و ۱۰ درصد باقی مانده را به رمزارزهای دیگر اختصاص داده است.

سرمایه‌گذاری کوبان بر روی بیت کوین و اتریوم

مارک کوبان(Mark Cuban)؛ سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی با حضور در برنامه‌ی پادکست شارک تنک(Shark Tank) اعلام کرد که رمزارزهایی همانند بیت کوین و اتریوم را در سبد سرمایه‌گذاری خود قرار داده است.

اگرچه وی ارزش سرمایه‌گذاری خود در بازار رمزارزها را آشکار نکرده است، اما اعلام کرد که:

“۶۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری رمزارزی خود را به بیت کوین، ۳۰ درصد به اتریوم و ۱۰ درصد باقی مانده را به رمزارزهای دیگر اختصاص داده است.”

از آنجایی که کوبان معمولاً در اظهارات خود به تمجید از اتریوم می‌پردازد، سهم دو برابری بیت کوین در مقایسه با اتریوم در سبد سرمایه‌گذاری وی عجیب به‌نظر می‌رسد. وی معتقد است که اتریوم به یک ارز واقعی شباهت بیشتری دارد.

کوبان در رابطه با سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم اظهار داشت که «کاش زودتر سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم را شروع کرده بودم اما چهار سال پیش خرید اتریوم را آغاز کرده‌ام.

کوبان افزایش استقبال مردم از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) و توکن‌های غیرقابل انتقال(NFT) را به عنوان عامل ایجاد هیجان در رابطه با رمزارزها توصیف کرده و توسعه‌ی قراردادهای هوشمند در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم را به رواج استفاده از اینترنت در اواخر دهه‌ی ۹۰ و سال‌های آغازین قرن بیستم تشبیه کرد. وی اظهار داشت:

“قراردادهای هوشمند  به‌طور واقعی تغییرات گسترده‌ای را ایجاد کرده است. قرارداد‌های هوشمند موجب ظهور سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرقابل انتقال شده است. این عامل شرایط صنعت رمزارزها را تغییر داده و من را نیز هیجان زده کرده است. به همین دلیل به اینترنت شباهت زیادی دارد.”

بر اساس گزارش کوینیت، کوبان در اظهارات پیشین خود اعلام کرد که ساده‌سازی ایجاد قراردادهای هوشمند باعث مختل شدن کسب و کار شرکت‌های نرم‌افزاری در آینده‌ی نزدیک خواهد شد.

بیت کوین طلای دیجیتالی است

کوبان اظهار داشت که بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا محسوب می‌شود و به همین دلیل بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین در رابطه با این دارایی نمی‌توان تشبیه رواج استفاده از اینترنت را به‌کار برد. وی اظهار داشت:

“بیت کوین انتقال دارایی‌ها را تسهیل می‌کند. بیت کوین روش تحسین برانگیزی برای ذخیره‌سازی ثروت است. بیت کوین یک پدیده‌ی مهم و جایگزین بهتری برای طلا محسوب می‌شود. بیت کوین بخشی از نقدینگی بازار طلا را جذب کرده است و این شرایط ادامه خواهد یافت. به همین دلیل من بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ام.”

کوبان در این مصاحبه مشخص نکرده است که ۱۰ درصد باقی مانده از سبد رمزارزی وی را چه دارایی‌هایی تشکیل می‌دهند. با این وجود ممکن است این قسمت را به دارایی‌های منتشر شده در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم اختصاص داده باشد.

منبعع: www.coinit.ir

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *