مایکرواستراتژی به دنبال ساخت اولین نرم‌افزار سازمانی با محوریت بیت‌کوین است

  • شرکت مایکرواستراتژی که چند ماه قبل بالغ بر ۷۱ هزار واحد رمزارز بیت کوین خریداری نمود و این رمزارز را رسماً به عنوان بخشی از ترازنامه‌ی خود معرفی کرد، اکنون به دنبال توسعه‌ی یک نرم‌افزار سازمانی با محوریت رمزارز بیت کوین می‌باشد. طبق پست‌های موجود در سایت مشاغل و شبکه‌های شرکتی لینکدین(LinkedIn) دو موقعیت جدید شغلی در شرکت مایکرواستراتژی عبارتند است پست تحلیلگر داده‌های بلاک‌چینی و مهندس داده‌های بلاک‌چینی.

اولین نرم‌افزار شرکتی بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین می‌باشد. این شرکت در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۱/۵ میلیارد دلار رمزارز بیت کوین خریداری نموده و اکنون تمام تلاش و توجه‌ی خود را بر روی گسترش و تصویب این کلاس دارایی معطوف کرده است.

طبق پست‌های موجود در سایت مشاغل و شبکه‌های شرکتی لینکدین(LinkedIn) دو موقعیت جدید شغلی در شرکت مایکرواستراتژی عبارتند است پست تحلیلگر داده‌های بلاک‌چینی و مهندس داده‌های بلاک‌چینی.

موقعیت شغلی تحلیلگر نیازمند بیش از ۵ سال تجربه و سابقه‌ی کاری در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل داده‌ها و همچنین مدل‌سازی در زمینه‌ی رمزنگاری می‌باشد. در ادامه توضیح داده شده که یکی از محورهای اصلی فعالیت داوطلبان این است که «دانش آماری و مدل‌سازی را برای درک فناوری بلاک‌چین و مجموعه‌ی داده‌های مرتبط، معیارهای پیشرفت و تجزیه و تحلیل داده‌ها به کار گیرند».

مایکرواستراتژی MicroStrategy
شرکت مایکرواستراتژی

از طرف دیگر، در موقعیت شغلی مهندس بلاک‌چین خواسته شده تا فرد داوطلب توانایی ایجاد یک بستر تحلیلی با معیارها و بینش‌های پیشرفته برای بیت کوین را داشته باشد، و بتواند داده‌های بدست آمده را به فضای بلاک‌چین و دارایی‌های رمزارزی انتقال دهد.

شایان ذکر است که این دو موقعیت شغلی در واقع اولین پست‌های رسمی مرتبط با بیت کوین در شرکت مایکرواستراتژی هستند. پیش از این در ماه نوامبر اعلام شده بود که در آینده‌ای نزدیک فرصت‌های شغلی مرتبط با فناوری بلاک‌چین و رمزارز بیت کوین در این شرکت ارائه خواهند شد، به ویژه پست‌هایی که شامل توسعه‌ی ابزارهای بلاک‌چینی هستند.

به گفته‌ی مقامات شرکت مایکرواستراتژی، اینگونه ابزارها به مشروعیت نقدینگی بازار بیت کوین، متجسم‌سازی داده‌ها و انتقال یک ابزار سطح سازمانی به یک کلاس دارایی عصر جدید، کمک خواهند کرد.

شور و اشتیاق مایکرواستراتژی در بازار بیت کوین

از زمانی که شرکت مایکرواستراتژی ۷۱ هزار واحد رمزارز بیت کوین خریداری کرد، تمام مقامات این شرکت از جمله مایکل سیلور(Michael Saylor) مدیرعامل آن نیز به تعریف و تمجید از این رمزارز و گسترش آن پرداخته‌اند. آقای سیلور در یکی از صفحه‌های رسمی شرکت مایکرواستراتژی که به معرفی بیت کوین پرداخته است، در رابطه با این رمزارز چنین می‌گوید:

مایکرواستراتژی MicroStrategy

بیت کوین یک بانک در فضای سایبری است که توسط نرم‌افزارهای غیرقابل دستکاری اداره شده و به میلیاردها انسان از سراسر جهان که توانایی دسترسی به صندوق‌های ذخیره‌ی ارزی ندارند، وعده‌ی یک حساب پس‌انداز جهانی، مقرون به صرفه، ساده و امن را می‌دهد. Michael Saylor

شایان ذکر است که شرکت مایکرواستراتژی ماه گذشته اولین «کنوانسیون» بیت کوین خود را برگزار کرد، یک رویداد آنلاین که بالغ بر ۷ هزار شرکت و نماینده از نهاد‌های مختلف که به دنبال خرید «طلا دیجیتال» بودند در آن حضور به عمل آورده و جنبه‌های مختلف صنعت رمزارزها از جمله قوانین، موارد فنی و نظارتی را بررسی کردند.

با این حال، مایکرواستراتژی تنها شرکت بزرگ در جهان نیست که به بازار رمزارزها وارد شده است، هفته‌ی گذشته شرکت تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی تسلا(Tesla) از خرید بالغ بر ۱/۵ میلیارد دلار رمزارز BTC خبر داد. این شرکت به سومین تجارت بزرگ و حرفه‌ای جهان پس از مایکرواستراتژی و شرکت خدمات پرداخت اسکوئر تبدیل شد که به صورت مستقیم در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کرده و بیت کوین را به عنوان بخشی از خزانه‌ی خود معرفی کرده است.

نظر شما در رابطه با رویکرد شرکت مایکرواستراتژی در زمینه‌ی رمزارزها و تلاش برای گسترش هرچه بیشتر سطح پذیرش بیت کوین چیست؟ آیا این محصول قرار است به پذیرش بیت کوین توسط سازمان‌ها و نهاد‌ها کمک کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *