محققان دانشگاه ام.آی.تی در توسعه‌ی کُد هسته‌ی بیت کوین شرکت خواهند کرد

محققان دانشگاه خوش آوازه‌ی ماساچوست(MIT) در یادداشتی از تدوین برنامه‌ی چهارساله برای ارتقاء شبکه‌ی بیت کوین و کمک به افزایش استحکام و امنیت این شبکه‌ خبر دادند

نکات برگزیده مطلب
 • هم‌اکنون گروه‌های توسعه‌دهنده‌ی مختلفی در سراسر جهان برای ارتقاء ساختار غیرمتمرکز شبکه‌ی بیت کوین و برطرف ساختن نقایص احتمالی این شبکه تلاش می‌کنند. محققان شاخه‌ی ارزهای دیجیتالی دانشگاه ام.آی.تی(MIT) نیز به عنوان بخشی از توسعه‌دهندگان شبکه‌ی بیت کوین از تدوین برنامه‌ی بلند مدت چهار ساله برای کمک به توسعه‌ی بیت کوین خبر داده‌اند.
 • محققان دانشگاه ام.آی.تی برای ارتقاء شبکه‌ی بیت کوین تلاش می‌کنند

  شاخه‌ی ارزهای دیجیتالی دانشگاه ام.آی.تی(MIT) به اختصار دی.سی.آی(DCI) از تلاش برای ارتقاء نرم افزاری و امنیتی شبکه‌ی بیت کوین  با هدف تقویت قدرت دفاعی شبکه‌ی بیت کوین و در نتیجه افزایش امنیت این شبکه خبر داده است.

  این پروژه‌ی منبع باز پشتیبانی شرکت‌ها و چهره‌های مختلفی همانند کامرون و تایلر وینکلووس(Cameron and Tyler Winklevoss) از صرافی جمنای(Gemini)، مایکل سیلور(Michael Saylor) از شرکت مایکرواستراتژی(MicroStrategy)، جک دورسی(Jack Dorsey) از شرکت اسکوئر(Square) و صرافی کوینشیرز(CoinShares) را به همراه داشته است.

 • دی.سی.آی در وب‌سایت خود اعلام کرد که برای ارتقاء بیت کوین از یک «اسباب‌بازی مبهم رمزنگاری شده‌« به یک شبکه‌ی مستحکم که امنیت یک تریلیون دلار سرمایه را تامین می‌کند از صرف میلیون‌ها ساعت وقت توسعه‌دهندگان منبع باز برای توسعه‌ی این پروژه حاصل شده است.کوین‌شیرز(Coinshares) از کمک مالی ۵۰۰ هزار دلاری به این پروژه خبر داده و جین ماری(Jean-Marie)؛ مدیرعامل آن نیز اعلام کرد که سایر شرکت‌ها باید از این رویکرد کوین‌شیرز تبعیت کنند. کمک‌های مالی در حقیقت تعهد فعالان این صنعت برای توسعه‌ی بیت کوین به عنوان نرم‌افزار منبع باز را نشان می‌دهد.

  چالش‌های اصلی توسعه‌ی بیت کوین

  برنامه‌ی چهارساله‌ی تحقیق و توسعه‌ی دی.سی.آی هدف «ارتقاء شبکه‌ی بیت کوین» را دنبال می‌کند. وب‌سایت دی.سی.آی هدف از برنامه‌ی جدید خود را مشارکت کارشناسان و متخصصین بی‌طرف برای بهبود استحکام پروتکل بیت کوین عنوان کرده است. آن‌ها اعلام کرند که امنیت شبکه‌ی بیت کوین برای تداوم تکامل این فن‌آوری و همچنین تحقق وعده‌های خوب صنعت رمزارزها یک عنصر ضروری است.

   

  محققان ام.آی.تی اعلام کردند که هم‌اکنون در حال بررسی چند مشکل اساسی هستند که حمایت از تیم ارشد توسعه‌دهندگان بیت کوین، بررسی زبان‌های برنامه‌نویسی جدید و تحقیقات پیشگیرانه در مقابل حملات احتمالی را شامل می‌گردد.

  محققان بر اهمیت افزایش امنیت شبکه‌ی بیت کوین به‌طور همزمان با رشد پذیرش این دارایی تاکید کرده‌اند:

  برخلاف دارایی‌های رایج، بیت کوین نرم‌افزاری است که بر روی شبکه‌ی غیرمتمرکز اجرا شده است. امنیت بیت کوین بر اساس دقت و استحکام نرم‌افزار و سخت‌افزاری که بر روی آن‌ها اجرا شده است و همچنین اقدامات شرکت‌کنندگان در شبکه تعیین می‌شود.MIT

  بر اساس گزارش کوینیت، جیمز لاوجوی(James Lovejoy)؛ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ام‌آی‌تی در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به امکان اجرای حملات ۵۱ درصد در شبکه‌ی بیت کوین هشدار داده است.

  نظر شما نسبت به تلاش محققان دانشگاه ام.آی.تی برای ارتقاء شبکه‌ی غیرمتمرکز بیت کوین چیست؟ آیا شبکه‌ی غیرمتمرکز و منبع باز بیت کوین با تکیه بر توسعه‌دهندگان فعال در این حوزه به ساختار مالی قدرتمندی برای فعالیت‌های مالی مردم جهان تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

 • منبع:coinit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *