مدیرعامل بلاک‌استریم: باید «بیت» را جایگزین «ساتوشی» کنیم

  • آدام بَک(Adam Back) مدیرعامل یک شرکت بلاک‌چینی بلاک‌استریم(BlockStream) که در زمینه‌ی فناوری‌های حوزه‌ی بلاک‌چین فعالیت مستمر دارد، اخیراً با انتشار یک پست توییتری اعلام نموده که استفاده از «ساتوشی» به عنوان واحد‌های کوچک‌تر بیت کوین بسیار سخت بوده و کاربران باید از «بیت» به جای آن استفاده کنند. به گفته‌ی وی تقسیم بیت کوین به ۱۰۰ میلیون واحد باعث خواهد شد که استفاده از این رمزارز در تراکنش‌های روزمره بسیار دشوار و گیج کننده باشد. هر واحد BTC برابر است با ۱۰۰ میلیون واحد ساتوشی، درحالیکه استفاده این رقم در واحد بیت(Bit) برابر با ۱ میلیون است.

بیت به جای ساتوشی

آدام بک(Adam Back) مدیرعامل یک شرکت بلاک‌چینی فعال در حوزه‌ی فناوری به نام بلاک‌استریم(Blockstream) اخیراً اعلام نموده که مالکان بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین است، به همین دلیل کوچک‌ترین واحد اندازه‌‌گیری بیت کوین «Satoshi» نامگذاری شده است. هر واحد بیت کوین برابر است با یکصد میلیون واحد ساتوشی(۱BTC=100m satoshi). این درحالیست که هر بیت نمایانگر یک میلیونیوم بیت کوین می‌باشد(۱BTC=1m Bits).

ساتوشی بیت کوین Bits satoshi
پست توییتری آدام بک

با این حال، به گفته‌ی آدام بک که از زمان شروع فعالیت بیت کوین تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با این رمزارز انجام داده است، ما باید دوباره به زمان استفاده از اصطلاح بیت(Bits) به عنوان کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری بیت کوین بازگردیم، زیرا استفاده از بیت به جای ساتوشی ساده‌تر است.

واحدهای کمتر زندگی بهتر

وی با انتشار پست دیگری در توییتر اعلام کرد که «استفاده از ۱ میلیون واحد بسیار ساده‌تر از استفاده از پایه‌ی پولی ۱۰۰ میلیون واحدی است. حتی هسته‌ی بیت کوین هم برای سال‌های متمادی از این واحد استفاده می‌کرد».

آقای بک در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

بیت کوین بسیار گران‌قیمت است، با این حال تعداد واحد‌های کوچک‌تر تشکیل دهنده‌ی آن بسیار زیاد بوده و باعث ایجاد سردرگمی و احساس بی‌ارزشی در کاربران و مصرف کنندگان ایجاد می‌کند. با استفاده از این ارقام طویل فهمیدن قیمت اجناس بسیار سخت خواهد بود. زمانی که قیمت هر واحد بیت کوین به ۱ میلیون دلار برسد، هر بیت برابر با ۱ دلار ارزش خواهد داشت. Adam Back

وی همچنین خاطر نشان کرد که افراد تازه‌وارد به صنعت رمزارز با خرید کسری از بیت کوین دچار سردرگمی شدید شده و واحد‌های مختلف را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

ساده‌سازی بیت کوین با «بیت»

تغییر واحد سازنده‌ی بیت کوین می‌تواند باعث ساده‌سازی روند استفاده از آن برابر کاربران تازه وارد شود، به همین دلیل کاربران و طرفداران بیت کوین در توییتر از این ایده استقبال کردند. به عنوان مثال دیوید بورکت(David Burkett) در پاسخ به صحبت‌های آدام بک نوشت «من نمی‌تواند میزان موافقت خودم با این ایده را بیشتر از این نشان دهم. واحد ساتوشی همیشه بسیار کوچک و فراوان به نظر می‌رسید و نمی‌توان به سادگی در رابطه با آن استدلال کرد. تقسیم کردن یک واحد بیت کوین بر ۱۰۰ میلیون نیز همواره غیرطبیعی‌تر از تقسیم آن بر ۱ میلیون واحد است».

ساتوشی بیت کوین Bits satoshi
واکنش طرفداران بیت کوین به این ایده

یکی دیگر از طرفداران پروپاقرص بیت کوین که با نام مستعار آرتور مورگان فعالیت دارد، در رابطه با ایده‌ی آدام بک نوشت «من در رابطه با این موضوع کاملاً با تو موافق هستم. ما باید از این پس بیشتر از واحد بیت استفاده کنیم. پس از اینکه روند صعودی پیش رو به پایان رسید، صرافی‌های رمزارزی می‌توانند قیمت بیت کوین را براساس بیت نشان دهند».

برخی از طرفداران این ایده نیز اعلام کرده‌اند که استفاده از واحد بیت به جای ساتوشی از نظر کلامی نیز می‌تواند ساده تر باشد، زیرا در این حالت می‌توان گفت که «بیت کوین» از واحد‌های کوچک‌تری به نام «بیت» ساخته شده است.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مدیرعامل شرکت بلاک‌استریم چیست؟ آیا با استفاده از واحد‌های بزرگ‌تر به جای ساتوشی می‌تواند باعث ساده‌سازی فرآیند استفاده از بیت کوین در تراکنش‌های روزمره شد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *