مردم ونزوئلا ازین پس می‌توانند یارانه‌ی خود را مستقیماً به رمزارز تبدیل کنند

  • شرایط اقتصادی نامطلوب ونزوئلا بدون شک مردم این کشور را به سوی استفاده از رمزارزها سوق داده است. در همین راستا مردم ونزوئلا از رمزارزها به عنوان روشی برای حفاظت از دارایی‌هایشان در برابر تورم استفاده می‌کنند. اما اخیراً شرایطی فرآهم شده است که شهروندان ونزوئلایی بتوانند مستقیماً با استفاده از پلتفرم پرداخت کمک‌های مالی دولتی یارانه‌های دریافتی را به رمزارز پایدار مبتنی بر دلار آمریکا تبدیل کنند.

خرید رمزارز از طریق پلتفرم دولتی ونزوئلا

درپی همکاری بزرگترین بانک دولتی ونزوئلا با استات‌آپ گلافکو(Glufco)، شهروندان ونزوئلا قادر هستند تا به‌طور مستقیم از حساب‌های رفاهی دولت این کشور(Welfare Accounts) رمزارز خریداری کنند. مردم ونزوئلا هم‌اکنون قادر هستند تا رمزارز پایدار گلافکو را از طریق پلتفرم بیوپاگو(Biopago) خریداری کنند. بیوپاگو سیستم پرداخت بیومتریک ونزوئلا محسوب می‌شود که دولت ونزوئلا از آن برای توزیع وجوه در میان مردم استفاده می‌کند.

پلتفرم بیوپاگو در اقتصاد ونزوئلا نقش مهمی را ایفاء می‌کند؛ یعنی دولت این کشور از بیوپاگو به عنوان پل ارتباطی در میان بانک ونزوئلا و مردم استفاده می‌کند. در حقیقت دولت ونزوئلا از بیوپاگو برای توزیع اوراق قرضه، مدیریت حواله‌ها(شامل حواله‌های مبتنی بر رمزارزها) و صندوق‌های امداد دولتی(مشابه با چک‌های کمک دولتی) استفاده می‌کند.

شهروندان ونزوئلا هم‌اکنون می‌توانند کمک‌های‌ مالی دولت ونزوئلا را به توکن‌های گلافکو تبدل کنند که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. در نتیجه مردم این کشور قادر خواهند بود تا با استفاده از این روش دارایی‌های خود را دربرابر تورم پول ملی این کشور یعنی بولیوار محافظت کنند. این سرویس مسیری را برای گسترش ورود مردم ونزوئلا به حوزه‌ی رمزارزها ایجاد خواهد کرد.

آنتونیو دی کاپریو(Antonio Di Caprio) مدیر ارشد عملیات گلافکو اظهار داشت:

شهروندانی که در این پلتفرم دارایی‌های خود را به رمزارز گلافکو تبدیل می‌کنند، قادر خواهند بود به سرعت و به سادگی به رمزارزهای پایدار خریداری شده دسترسی یابند و سپس رمزارزهای پایدار گلافکو را در صرافی‌های ثانویه به رمزارزهای دیگری همانند بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین مبادله کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، رمزارزها هم‌اکنون بخش مهمی از اقتصاد ونزوئلا را تشکیل می‌دهند و این کشور در حال تبدیل شدن به قطب رمزارز آمریکای لاتین است.

نظر شما نسبت به امکان تبدیل مستقیم کمک‌های مالی دولت ونزوئلا به رمزارز چیست؟ آیا ونزوئلا به کشوری تبدیل خواهد شد که درآن مبادلات رمزارز اساس فعالیت‌های اقتصادی شهروندان آن را تشکیل خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *