مقامات دولتی ایران نگران سوخت شدن سرمایه‌ی مردم هستند!

  • مجتبی توانگر رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی، اخیراً طی نامه‌ای رسمی از رئیس جمهور حسن روحانی خواسته تا تمامی درگاه‌های پرداخت مرتبط با حوزه‌ی مبادله‌ی رمزارز مسدود و سپس اقداماتی برای شناسایی مسیرهای خرید دارایی‌های رمزارزی صورت بگیرد. این مقام دولتی که خود را نگران سوخت شدن سرمایه‌ی مردم نشان می‌دهد، در بخش‌هایی از این نامه اعلام نموده که «اکنون جستجوی کلمات مربوط به رمزارزها و بیت‌کوین در فضای مجازی از جستجوی کلمه بورس پیشی گرفته است و این یعنی عده‌ای ناآشنا و ناآگاه در جستجوی راهی برای ورود به این حوزه هستند». آقای توانگر همچنین اعلام نموده که عدم رسیدگی به این مسئله در نهایت باعث بروز مشکلاتی شبیه به رویداد سکه‌ی ثامن در جامعه خواهد شد.

مبادله‌ی رمزارز ممنوع

آقای مجتبی توانگر رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور، وزرای اطلاعات، اقتصاد، صمت و رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به لزوم اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از سوخت شدن سرمایه‌ی مردم در معاملات رمزارزهای خارجی هشدار داد.

مجتبی توانگر در نامه‌های جداگانه خطاب به حسن روحانی، حجت‌الاسلام علوی، دژپسند، رزم‌حسینی و همتی نوشت «متاسفانه بعد از مدیریت مساله‌دار دولت در بازار سرمایه، بسیاری از لیدرهای ناصالح سرمایه‌‌ در فضای مجازی، نسبت به تشویق مردم به خرید رمزارزهای خارجی به‌خصوص بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت‌کوین و تبلیغ‌کنندگان در فضای مجازی را انجام و اجازه ندهند این موضوع باعث ضربه شدید به اقتصاد کشور و بازار سرمایه شود.

خرید بیت کوین ممنوع سوخت شدن سرمایه دولت ایران
نامه‌ی منتشر شده توسط مجتبی توانگر

وی در نهایت اعلام نموده که «ضروری‌ست اقدامات لازم در این خصوص به کمیته‌ی اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی اطلاع داده شود تا لازم نباشد اقدامات نظارتی بعدی در پیگیری ماجرا(سوال، ماده ۲۳۴ آیین‌نامه و..) انجام گیرد».

نظر شما در رابطه با این نامه و رویکرد رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس نسبت به صنعت رمزارزها و حضور مردم در این بازار چیست؟ آیا این مقام دولتی نگران سوخت شدن سرمایه‌ی مردم است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 2/5]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *