میلیاردرهای آمریکایی گروه اسنپ‌چت مختص به خودشان را دارند

مارک کوبان(Mark Cuban) در مصاحبه با یک کانال یوتیوب راز ارتباط میلیاردها را برملا کرده و همچنین ظرفیت شبکه‌های بلاکچینی را با پهنای باند اینترنت در سال‌های گذشته مقایسه کرد

نکات برگزیده مطلب
 • مارک کوبان(Mark Cuban)؛ یکی از سرمایه‌گذاران شناخته شده در مصاحبه با کانال یوتیوب آپ‌اونلی(UpOnly) راز ارتباط میلیاردها با یکدیگر را فاش کرد. وی همچنین دیدگاه خود را نسبت به توسعه‌ی شبکه‌های بلاکچینی و ریسک‌های کنونی بیت کوین را بیان کرد.
 • گروه اختصاصی میلیاردرهای آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی

  مارک کوبان(Mark Cuban)؛ یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ آمریکایی اخیراً راز ارتباط میلیاردها با یکدیگر را برملا کرد. وی در مصاحبه‌ی جدید خود اظهار داشت که میلیاردرهای آمریکایی از پلتفرم‌های پیام‌رسانی همانند تلگرام و دیسکورد استفاده نمی‌کنند بلکه گروهی را در اسنپ‌چت برای ارتباط با یکدیگر تشکیل داده‌اند.

  وی در مصاحبه با کانال آپ‌اونلی(UpOnly) اعلام کرد که از طریق اسنپ‌چت با بیل‌گیتس(Bill Gates)؛ بنیانگذار شرکت مایکروسافت و وارن بافت(Warren Buffett)؛ مدیرعامل شرکت برکشای هاتاوی در ارتباط است. کوبان اظهار داشت که چامات پالیهاپیتیا(Chamath Palihapitiya) یکی از میلیاردرهای آمریکایی که در بازار بیت کوین نیز سرمایه‌گذاری کرده است برای ورود به این گروه تلاش می‌کند اما بیل گیتس اجازه‌ی ورود را به او نمی‌دهد.

 • شبکه‌های رمزارزی به شبکه‌ی اینترنت شباهت دارند

  وی در این مصاحبه تجربه‌ی خود در زمان گسترش اینترنت را اظهار داشته و آن را با نخستین روزهای صنعت رمزارزی مقایسه کرده است. کوبان اینترنت کُند و آزاردهنده در سال‌های اولیه‌ی ارائه‌ی عمومی این فناوری را با شبکه‌های بلاکچینی کُند و گران‌قیمت مقایسه کرده است.

  بر اساس اظهارات وی، اگرچه شبکه‌های بلاکچینی هنوز به‌طور کاملاً بی‌نقص فعالیت نمی‌کنند اما کوبان معتقد است که این فناوری سرانجام نیاز مردم را به یک شبکه‌ی عمومی و در دسترس برآورده خواهد ساخت:

  شبکه‌های بلاکچینی تقریباً به روزهای اولیه‌ی ظهور اینترنت شباهت دارد که در آن پهنای باند یکی از موانع گسترش آن محسوب می‌گردید. در این زمان قادر به پخش زنده‌ی تصاویر ویدئویی نبودیم و تنها قادر به پخش صدا با کیفیت ۱۶k بودیم. ما می‌دانستیم که روزی پهنای باند اینترنت افزایش خواهد یافت و محدودیت کنونی پردازش تعداد تراکنش‌ها در هر ثانیه با پهنای باند اینترنت معادل است.Mark Cuban

  بزرگترین تهدید برای بیت کوین

  کوبان در این مصاحبه در رابطه با ریسک‌های بازار بیت کوین نیز صحبت کرده و علاقه‌ی خود را به اتریوم نشان داد:

  هم‌اکنون بیت کوین در محدوده‌ی ۶۰ هزار دلاری قرار گرفته است و عدم اطمینان نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین به عملکرد نهنگ‌ها باز می‌گرد. از آنجایی که تعداد زیادی بیت کوین در تعداد کمی از کیف‌پول‌ها متمرکز شده است و این عامل تهدید کننده‌ای برای بیت کوین محسوب می‌شود. همچنان ما نمی‌دانیم که چه مقدار بیت کوین برای همیشه از دسترس ما خارج شده و چه مقداری توسط هولدرها نگهداری می‌شود.Mark Cuban

  وی افزود: «اگر نهنگ‌ها تصمیم بگیرند از بیت‌کوین‌های خود نگهداری کنند، بازار بیت کوین شرایط مطلوبی را تجربه خواهد کرد. اگر آن‌ها تصمیم بگیرند به‌طور همزمان بر روی دارایی‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنند، شرایط به سرعت تغییر خواهد کرد. اما شما باید فایده‌ی استفاده از بیت کوین را درک کنید. بیت کوین هم‌اکنون به پلتفرمی برای حفظ ارزش دارایی‌ها تبدیل شده اما از نظر من اتریوم پلتفرم بهتری محسوب می‌شود.»

  بر اساس گزارش اخیر کوینیت، کوبان در برنامه‌ی پادکست شارک تنک(Shark Tank) اعلام کرد که ۶۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری رمزارزی وی به بیت کوین و ۳۰ درصد به اتریوم اختصاص یافته است.

  نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مارک کوبان چیست؟ آیا این سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی سبد سرمایه‌گذاری خود بر روی رمزارزها را گسترش خواهد داد؟ آیا مقایسه‌ی شبکه‌های بلاکچینی و اینترنت قیاس درستی است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

  منبع:coinit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *