نحوه خرید اتریوم چگونه است؟

نحوه خرید اتریوم

نحوه خرید اتریوم چگونه است؟

 

نحوه خرید اتریوم چگونه است، اتریوم (Ethereum)، به عنوان دومین ارز محبوب بازار ارز های دیجیتال، بعد از بیت کوین است. این ارز دیجیتال با واحد اختصاری (ETH)، به ملکه ارز های دیجیتال، نیز معروف است. برای انجام تراکنش ها، در شبکه اتریوم از “اتر” استفاده می شود.

 

نحوه خرید اتریوم
شکل شماره 1 : نحوه خرید اتریوم چگونه است؟

اتر چیست؟

برای استفاده از شبکه اتریوم، از اتر استفاده می شود. درست  مانند بیت کوین، که متشکل از واحد های کوچک تری به نام ساتوشی می باشد، اتر نیز از واحد های کوچکتری تشکیل شده است.

 

 

 

کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، کوچکترین واحد ارز  دیجیتال ( wei) ،است. در شبکه اتریوم تمامی فعالیت ها به وسیله ارز دیجیتال آن، یعنی اترانجام می شود.

اگر یک ماشین برای حرکت کردن به بنزین احتیاج داشته باشد، برای انجام تراکنش های شبکه اتریوم، علاوه بر اتر به گس نیاز دارید. گس در اتریوم ، مانند بنزین برای خودرو عمل می کند. برای هر تراکنش به مقدار مشخصی گس احتیاج است.

با پرشدن ظرفیت هر بلاک، ظرفیت آن کامل می شود و بسته می شود. با تایید شدن بلاک قبلی، بلاک جدید شروع می شود. فرمول محاسبه تراکنش های اتریوم به این صورت می باشد.

 

 

 

اتر چگونه به دست می اید؟

برای بدست اوردن اتر دو راه وجود دارد. شما می توانید با خرید این ارز دیجیتال از صرافی های معتبر یا از افراد مطمئن، اتر خریداری کنید. راه دیگری که برای به دست اوردن اتر وجود دارد، استخراج آن است. البته اگر شبکه اتریوم برمبنای گواه اثبات کار (POW)، باشد شما می توانید از استخراج اتر استفاده کنید. برای اگاهی بیشتر از گواهی اثبات کار، به مقاله (اتریوم چیست؟) مراجعه کنید.

درواقع بهترین روش خرید اتریوم، را می توان از صرافی ارز دیجیتال دانست. کاربر می تواند با استفاده از سایت های خرید در اینترنت، برای خرید غیر حضوری اقدام نمایند.

با سرچ کردن کلمه “خرید اتریوم” در گوگل، می توانید سایت هایی که در ازای ریال و کارت بانکی، این خدمات را انجام می دهند را پیدا کنید. برای انجام این کاربا سرچ (Buy Ethereum)، به همراه نام کشور محل زندگی خود می توانید بهترین سایت را انتخاب کنید.

اموزش خرید اتریوم

خرید اتریوم در دو گام خلاصه می شود: ابتدا نصب کیف پول اتریوم و بعد پیدا کردن یک وبسایت صرافی مطمئن. بعد از خرید و فروش اتریوم، بحث نگهداری آن پیش می آید. به این منظور مانند بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال از کیف پول استفاده می شود. در اینجا به معرفی امن ترین و بهترین کیف پول های اتریوم می پردازیم.

 

انواع کیف پول های اتریوم

برای اموزش خرید اتریوم، مرحله اول ساخت یک کیف پول اتریوم است. برای نگهداری از ارزهای خود به کیف پول با امینت بالا احتیاج دارید.

 

 

کیف پول سخت افزاری لجر

این کیف پول، به عنوان امن ترین و بهترین کیف پول سخت افزاری برای نگهداری ارز های دیجیتال از جمله اتر، استفاده می شود. پس اگر قصد ذخیره سازی مقادیر بالایی ارز دیجیتال را دارید، پیشنهاد می شود از این کیف پول استفاده کنید.

 

کیف پول کاغذی

این نوع کیف پول، رایگان است و از امنیت بالایی نیز برخوردار می باشد. معروفترین آن (My ether wallet) می باشد. نکته قابل ذکر درمورد کیف پول کاغذی، خارج از رده شدن آن است.

 

 

 

میست (MIST) کیف پول رسمی اتریوم

میست، کیف پول رسمی اتریوم است. شما به عنوان نود های شبکه اتریوم، می توانید از این کیف پول استفاده کنید. برای سینک شدن با نود ها، ابتدا باید بلاک چین اتریوم را دانلود کنید و سپس با آن ها هماهنگ شوید.

 

 

 

خرید اتریوم از صرافی ایرانی با ریال

همانطور که گفته شد، ملکه ارز های دیجیتال، یا همان اتریوم، مانند بیت کوین به راحتی در ایران نیز قابل خرید و فروش است. از این رو کافی است با پیدا کردن سایت صرافی معتبر درایران خیلی راحت اتریوم خود را بخرید.

برای ثبت نام در یک سایت صرافی، حتما باید از نحوه کار آن، و اعتبار خرید و فروش های ثبت شده در این صرافی اطمینان حاصل کنید. بعد از اطمینان از اعتبار صرافی حتما مشخصات شما توسط صرافی ثبت شده و احراز هویت شما انجام می شود.

نحوه خرید و فروش در ایران به دو صورت: مستقیم از خود صرافی ویا با واسطه انجام میگیرد. صرافی با واسطه میان خریدار و فروشنده، کارمزدی را برای خدمات خود برمی دارد. صرافی های بین المللی، با اکثر ارز های دیجیتال، کار می کنند وروزانه حجم معاملات بالایی را در بردارند.

ایا ما می توانیم اتریوم استخراج کنیم؟

برای ماینینگ یا استخراج  در شبکه اتریوم، به کارت گرافیک های قدرتمند نیاز داریم. بوسیله سیستم قدرتمند ومخصوص استخراج اتریوم، به نام ریگ ماینینگ، می توان اینکار را انجام داد.

 

منابع:

https://mihanblockchain.com/ethereum-platform-for-decentralized-applications/

این است که ه ارز های دیجیتال دارندش می بین الملی که صرافی ثبت شده و احراز هویت شما انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *