وزارت خزانه‌داری آمریکا هک شد!

  • وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیراً هدف حملات سایبری گسترده‌ای قرار گرفته است و هکر‌ها با موفقیت به سیستم‌های کامپیوتری این سازمان نفوذ کرده‌اند. حملات سایبری اخیر به سازمان‌های دولتی آمریکا همانند وزارت خزانه‌داری و اداره‌ی ملی اطلاعات و ارتباطات، قدرت بیت کوین و دیگر رمزارزهای غیرمتمرکز را در برابر این نوع حوادث مشابه به خوبی نشان می‌دهد.

حمله‌ی هکر‌ها به وزارت خزانه‌داری آمریکا

بر اساس گزارش خبرگزاری روییتر(Reuter)؛ یک گروه از هکر‌ها با پشتیبانی دیگر دولت‌ها(همانند روسیه؛ بر اساس اظهارات منابع مطلع)، با موفقیت حملات سایبری گسترده‌ای را بر علیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده‌ی آمریکا، اداره‌ی ملی اطلاعات و ارتباطات آمریکا(NTIA) و وزارت بازرگانی آمریکا اجراء کرده‌اند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاد که کمتر از یک ماه پیش دونالد ترامپ(Donald Trump)،کریس کربز(Chris Krebs)؛ رئیس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا را از سمت خود برکنار کرده است. با این وجود، خبرگزاری روییترز ادعا کرده است که هکر‌ها برای مدت چند ماه به ایمیل‌های کارکنان اداره‌ی ملی اطلاعات و ارتباطات آمریکا دسترسی داشته‌اند. سایر سازمان‌های دولتی آمریکا نیز تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند اما منابع خبری جزئیات بیشتری را در این رابطه منتشر نکرده‌اند.

واکنش فعالان صنعت رمزارزی

فعالان صنعت رمزارزی در واکنش به این حملات مزایای سیستم غیرمتمرکز بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت کوین تاکنون هیچگاه هک نشده است. Dan Held

حساب کاربری بلاک‌فولیو(Blockfolio) در توییت خود بر ناکارآمدی استفاده از الگوریتم‌های تاریخ‌دار در اداره‌ی ملی اطلاعات و ارتباطات آمریکا اشاره کرده است:

بلاکفولیو
عملکرد بیت کوین نشان می‌دهد که الگوریتم رمزنگاری اس.اچ.ای ۲۵۶(SHA256) نسبت به سیستم امنیتی وزارت خزانه‌داری آمریکا قابل اعتماد‌تر است.

با این وجود، تاثیر این حملات بر دارایی‌های منتشر شده توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا هنوز مشخص نیست. اما با توجه به اطلاعات منتشر شده به‌نظر می‌رسد که تنها اطلاعات و ایمیل‌های سازمان‌های دولتی تحت تاثیر این حملات قرار گرفته‌اند.

تیلور مونهان(Taylor Monahan)؛ بنیان‌گذار مای کریپتو(MyCrypto) به‌طور طنزآمیزی در واکنش به این حادثه اظهار داشت: «وزارت خزانه‌داری در گذشته توسط عوامل داخلی هک شده است.» این اظهارات مونهان به چاپ گسترده‌ی پول توسط وزارت خزانه‌داری و بانک مرکزی آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی اشاره دارد.

بر اساس گزارش کوینیت، وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد قوانین بیشتری را برای فعالان صنعت رمزارزی اعمال کند.

نظر شما نسبت به حادثه‌ی هک وزارت خزانه‌داری آمریکا چیست؟ آیا ناکارآمدی سیستم متمرکز مدیریت اقتصاد آمریکا هجوم مردم این کشور به سوی استفاده از رمزارزهای غیرمتمرکز همانند بیت کوین را موجب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *