پروژه‌ی رمزارزی ایکوین به دنبال تسخیر قاره‌ی آفریقاست!

  • ایکان(Akon) خواننده و ترانه‌ساز آمریکایی-آفریقایی، سال گذشته از پروژه‌ی رمزارزی خود به نام ایکوین(AKN) رونمایی کرد و اعلام نمود که این رمزارز پایه و اساس اقتصاد شهر در حال ساخت ایکان سیتی در کشور سنگال خواهد بود. در ماه نوامبر ۲۰۲۰ و همزمان با لیست شدن توکن‌های AKN در چند صرافی از جمله صرافی مبادله‌ی رمزارز بیترکس(Bittrex) مرحله‌ی آزمایش و دریافت بازخورد این پروژه آغاز شد. حال گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد پروژه‌ی رمزارزی ایکوین مرحله‌ی آزمایشی را با موفقیت به پایان رسانده و قرار است در آینده‌ی نزدیک به ارز مورد استفاده در یکی از بزرگ‌ترین مراکز پزشکی قاره‌ی آفریقا مورد استفاده قرار بگیرد.

ایکوین می‌تازد

پروژه‌ی رمزارزی ایکوین(Akoin با نماد AKN) که توسط ایکان(Akon) خواننده‌ی آمریکایی-سنگالی راه‌اندازی شده است، مرحله‌ی استقرار و آزمایش خود را در مجتمع پزشکی و فناوری میوال(Mwale) در کشور کنیا به پایان رسانده است.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، مرحله‌ی آزمایشی رمزارز ایکان در نوامبر ۲۰۲۰ و در زمان لیست شدن توکن‌های AKN در صرافی مبادله‌ی رمزارز بیترکس(Bittrex) آغاز شد.

پس از موفقیت مرحله‌ی آزمایشی این پروژه‌ی رمزارزی بلند پروازانه، رمزارز ایکان آماده‌ی استقرار کامل در ماه جولای در یک مجتمع پزشکی ۲ میلیارد دلاری شد.

ایکوین Akoin

یکی از بنیانگذاران پروژه‌ی رمزارزی ایکوین به نام جان کاراس(Jon Karas) در رابطه با موفقیت مرحله‌ی آزمایشی این پروژه اعلام نموده که «پروژه‌ی رمزارزی ایکان با اشتیاق زیادی پذیرفته شده است». به گفته‌ی وی زمانی که این رمزارز به طور کامل راه‌اندازی شود، آماده‌ی پذیرش توسط ۵ هزار کارگر بیمارستان، ۲ هزار فروشگاه و بالغ بر ۳۵ هزار ساکن این مجمع پزشکی خواهد بود. در مجموع، تیم پروژه‌ی رمزارزی ایکان تخمین زده است که بیش از ۵ میلیون دلار تراکنش این مجمع پزشکی به واسطه‌ی توکن‌های AKN صورت خواهد گرفت.

برنامه‌ی کوتاه مدت پروژه‌ی ایکوین

طبق بیانیه‌ی منتشر شده در رابطه با این موضوع، تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۱ تمام ۲۰ هزار کارگر مجمع پزشکی MMTC قادر خواهند بود با استفاده از توکن‌های AKN پرداخت‌های خود را انجام دهند. این درحالیست که تا پایان سال ۲۰۲۲، توکن‌های AKN به ارز دیجیتال انحصاری این مجمع تبدیل شده و بین ۱/۷ تا ۲ میلیارد دلار تراکنش سالانه‌ی آن را تسهیل خواهد کرد.

به عنوان بخشی از انحصار توکن‌های ایکان در این مجموعه‌ی پزشکی، کارگران و ساکنان آن می‌توانند حقوق و دستمزد خود را به صورت توکن‌های AKN دریافت کنند. علاوه بر این گفته شده که از این توکن‌ها می‌توان برای تراکنش‌های خرد شخص به شخص(P2P) و سایر خدمات مالی استفاده کرد.

ایکوین Akoin ایکان آفریقا

به عنوان بخش دیگری از این پروژه‌ی بلند پروازانه، تیم ایکوین کارت‌های بانکی فیزیکی متصل به کیف‌پول‌های AKN را عرضه می‌کنند؛ این کیف‌پول‌های رمزارزی به کاربران اجازه می‌دهند تا به واسطه‌ی توکن‌های AKN‌ از سرویس و کالاهای عرضه شده توسط بیش از ۴۰ میلیون پلت‌فرم تجارت جهانی بهره‌مند شوند.

به گفته‌ی لین لیس(Lynn Liss) یکی از بنیانگذاران ایکوین، تیم توسعه‌دهنده‌ی این پروژه قصد دارد در بلند مدت از روند استقرار و بازخورد‌های بدست آمده پس از عرضه‌ی توکن‌های AKN در مجمع پزشکی MMTC استفاده کرده و به عنوان یک نقشه‌ی راه جهت