چین استفاده یوآن دیجیتالی را به طور گسترده آغاز می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، رسانه‌های دولتی چین خبر دادند که این کشور از این هفته (از دوشنبه به بعد) استفاده از ارز دیجیتال جدید خود را در ۴ شهر مهم خود آغاز خواهد کرد. کارشناسان معتقدند توسعه این ارز دیجیتال حاکمیت دلار را تضعیف کرده و تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر می‌کند.

در ماه‌های اخیر بانک مرکزی چین مشغول توسعه ارز دیجیتال خود، ای-آرام‌بی (مخفف رنمینبی نام دیگر یوآن) بوده است. این ارز قرار است اولین ارز دیجیتالی باشد که توسط یک اقتصاد بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گزارشات حاکی از این است که این کشور کشور استفاده آزمایشی از یوآن دیجیتالی را در شهرهای مهمی مانند شنزن، چنگدو و همچنین منطقه جدیدی در جنوب پکن به نام ژیونگان و مناطقی که میزبان المپیک زمستانی ۲۰۲۰ هستند آغاز کرده است.

رسانه دولتی این کشور، چاینادیلی، گزارش داد که این ارز دیجیتال به صورت رسمی در سیستم پولی این شهرها به کار گرفته شده است و قرار است برخی از کارکنان دولت از ماه می حقوق خود را با این ارز دریافت کنند.

چاینا دیلی گزارش داد: یک ارز دیجیتال دولتی می‌تواند جایگزین کاربردی‌ای برای معاملات دلار بوده و تأثیر هرگونه تحریم آمریکا را در سطح شرکت یا کشورها از بین ببرد.

این روزنامه ادامه می‌دهد: می‌توان از این ارز برای تسهیل یکپارچگی با بازارهای ارزهای تجارت جهانی استفاده کرد و ریسک اختلالات با انگیزه سیاسی را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *