کشف ۵۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در همدان

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در یک کارگاه متروکه به صورت غیر قانونی اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه‌های ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کرده است، بررسی موضوع در دستور کار مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: اکیپی از مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همراه کارکنان اداره برق به این کارگاه اعزام شدند و در بازرسی از آن، ۵۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال دارای دو فن و یک دستگاه وای فای را کشف کردند.

سردار کامرانی صالح بیان کرد: پس از ایمن سازی محل توسط مأموران اداره برق، دستگاه‌های ماینر مکشوفه جمع آوری و یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده بر اساس نظر کارشناسان، ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده، گفت: دستگاه‌های ماینر (تولید ارز دیجیتال) مصرف برق زیادی دارد که افراد سود جو در کارگاه‌های متروکه اقدام به نصب و راه اندازی این دستگاه‌ها و استخراج ارز دیجیتال با برق غیر مجاز می‌کنند که پلیس با این قانون شکنان قاطعانه برخورد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *