بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال، با بروز علم و جنبه های مختلف پیشرفت های تکنولوژی در جهان، شیوه های پرداخت  ارزی و معاملات نیز تغییرات قابل توجهی در زمینه بازار های جهانی بوجود اورده است. یکی از مهم ترین شیوه های  معاملات ارزی، “ارز های دیجیتال “هستند.

بازار ارز دیجیتال
عکس شماره یک: بازار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال چیست؟

بازارارز دیجیتال یا  cryptocurrency، نوعی پول دیجیتال است که در بازارهای نوظهور تکنولوژی و معاملات ارزی بکار گرفته می شوند. ارز دیجیتال یا کریپتو  با استفاده از سیستم “بلاکچین ” که یک سیستم غیر متمرکز است، کار میکنند. این سیستم ناظر می باشد و امینت را در خصوص انجام اینگونه معاملات تامین می کند.

 

چگونه وارد بازار ارز های دیجیتال شویم؟

با توجه به محبوبیت cryptocurrency  و پیشرفت چشمگیر استفاده از ان در بازار های جهانی ، افراد زیادی تمایل دارند تا با ورود به این عرصه از سود های هنگفت ان بهرمند شوند. نکته مهم در رابطه با ورود به بازار ارز که باید مورد توجه افراد متقاضی قرار گیرد، نحوه سرمایه گزاری و ریسک آن باتوجه به کاری که میخواهد انجام پذیرد، است.

تعداد زیادی از اشخاص که در معاملات ارزی مشغول فعالیت هستند صرفا براساس گمانه زنی و حداقل پیشرفت در این عرصه اقدام میکنند. این در حالی است که رمز ارز عملا با پول نقد تفاوت ندارد و همانگونه که با سرمایه گزاری بیشتر سود بیشتری نیز عاید میشوید، در اینجا نیز  باید با سرمایه گزاری در بازار از سود بیشتری بهره مند شد.

بازار ارزهای دیجیتال در ایران

در ایران نیز مانند سایرکشورها افراد زیادی خواهان استفاده از بازار ارزهای های دیجیتال به صورت کاملا قانونی می باشند، و هر روز تعداد بیشتری به سمت این بازار گرایش پیدا میکنند.

ورود به این بازار اینگونه می باشد که با مراجعه به صرافی  ارزهای دیجیتال و ارائه رمز ارز، معادل واحد پولی مورد نظر (ریال، دلار و…) ارزهای دیجیتال را دریافت کرد. ارز دیجیتالی ایرانی با نام رمز “ارز پیمان” وارد بازار شده است که در بستر بلاک چین ثبت شده است و در مراحل ازمایشی خود قرار دارد.

 

تحلیل بازارهای دیجیتال
عکس شماره دو: تحلیل بازارهای دیجیتال

تحلیل بازار ارز های دیجیتال:

با توسعه روز افزون فضای دیجیتالی و استفاده افراد از ان در زندگی روزمره خود عده زیادی از افراد مشتاق سرمایه گزاری و تحلیل بازار ارز های دیجیتال هستند.

ارز دیجیتال حوزه بسیار جدیدی است. با این تفاسیر اغلب افراد درک درستی ازتحلیل بازار ارز و بکارگیری و سرمایه گزاری در ان را ندارند، و بدون داشتن دانش صحیح از ان وارد می شوند. شایان ذکر است، که افراد ابتدا با بکارگیری اموزش های لازم در این حوزه باید قوائد و اصول مربوط به ان را رعایت کنند.

سرمایه گزاری در کریپتو ، نیازمند تحقیق و بررسی بسیار است. چراکه با وجود سوداور بودن، ممکن است خطرات زیادی را برای سرمایه شما بوجود اورد. اینجاست که هیچ کس نباید بدون داشتن اطلاعات کافی وارد این عرصه شود.

نکته حائز اهمیت در خصوص تحلیل نرخ ارز های دیجیتال ، استفاده صحیح از از ابزار ها و هر چیزی که در خصوص ورود به تحلیل بازار  ارز به ان نیاز دارید، کاملا اگاه و واقف باشید.

انواع کریپتوکارنسی در دنیا:

 

مهم ترین ارز هایی که تا کنون در بازار ارز های دیجیتالی در دنیا معرفی شده است عبارت است از:

  • بیت کوین
  • اتریوم
  • ریپل
  • لایت کوین

 

ترید ارز های دیجیتال چیست و چگونه کار میکند؟

 

معنی کلمه (trade) در لغت به معنای معامله کردن است. ترید  کردن یعنی هرنوع معامله در بازار دیجیتال است. با توجه به اینکه انجام هرنوع معامله ایی به منظور سود در ان می باشد، در ترید ارز های دیجیتال هم اولویت اصلی رسیدن به بالاترین سود درنرخ  ارزهای دیجیتال است.

تسلط در زمینه ترید ارز های دیجیتال نیازمند اگاهی و تحلیل درست و نکته سنجی بسیار می باشد. در ترید ارز نیزمانند بورس، باید همگام با نوسانات بازار ارز های دیجیتال عمل کرد و نسبت به خرید و فروش به موقع ارزهای دیجیتال اقدام کرد.

 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گزاری کدام است؟

باتوجه به تنوع بالای بازار ها در مبادله در بازار ارز، معمولا افراد کم تجربه دچار سردرگمی می شوند.

نکته مهم دیگری که در این بحث حائز اهمیت است، جهانی بودن یک ارز است.

 

 

 

 

منابع:

                                                                                                                              https://www.khanesarmaye.com/the-best-digital-currency-for-investing/

        https://hamyar.co/digital-currency/

https://ecomotive.ir/1

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *