کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

یف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

کیف پول ارزهای دیجیتال، آیا من به یک کیف پول دیجیتال نیاز دارم؟ این پرسشی است که اکثر سرمایه گذاران ارز های دیجیتال، با شروع ذخیره سازی ارزهایشان دارند. کیف پول ارز های دیجیتال، درست مانند کیف پول های چرمی درون جیب هایتان، محل نگهداری پول است. با این تفاوت که دسترسی و امنیت این دو با هم متفاوت است.

صنعت ارز های رمزنگاری شده در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. با توسعه تکنولوژی  ارز های دیجیتال  و افزایش عرضه و تقاضا، سیستم عامل های رمز نگاری در تلاش هستند تا بیش از  هر زمان دیگری خدمات را به سرمایه گذران ارائه دهند.

داشتن کیف پول به کاربران امکان انجام خرید و فروش انواع ارز های دیجیتال، و همچنین انجام معاملات برون مرزی را می دهد. اگر می خواهید انواع کیف پول ارز های دیجیتال را بشناسید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

کیف پول ارز های دیجیتال
عکس شماره یک: کیف پول ارز های دیجیتال

 

 

نحوه عملکرد کیف پول ارزهای دیجیتال چگونه است؟

کیف پول ارز های دیجیتال، برنامه های نرم افزاری ویژه ایی هستند که با شبکه های مختلف بلاک چین کار می کنند. این سیستم ، دفتر های متمرکز دیجیتالی هستند،  که سوابق نگهداری، خرید فروش و معاملات مختلف را ذخیره می کند.

کیف پول ها، همچنین مدیریت مسائل امنیتی مانند، ذخیره کلید های مخفی و تایید هویت کاربران را شامل می شوند.کیف پول های رمز نگاری شده، به شما امکان جابجایی پول را به شما می دهند. در عین حال بستری امن برای رسیدگی به جزییات حساب های دیجیتالی هستند.

انواع مختلف کیف پول های رمزنگاری شده کدامند؟

انواع مختلفی از ارز های دیجیتال وجود دارند، که ابزارهای مختلفی برای ذخیره کلید های خصوصی و دسترسی به آن ها فراهم شده است. به طور کلی دو نوع ذخیره سازی سرد و گرم ارز های دیجیتال وجود دارد.

کیف پول  سرد ، ذخیره سازی افلاین هستند. درحالی که  کیف پول گرم غالبا به اینترنت متصل می باشند، و امکان دسترسی به آن ها اسان تر است. برخی از نمونه های کیف پول های نرم افزاری عبارت اند از:

 

 

کیف پول رومیزی (Desktop wallet)

این نوع کیف پول نرم افزاری است که در رایانه کاربر نصب می شود. کاربران با حفظ حریم خصوصی، فقط می توانند به حساب خود در بستر نرم افزاری که در آن بارگیری می شود، دسترسی داشته باشند. در این نوع کیف پول ها بعضی خطرات، شامل ویروس های رایانه ایی ممکن است  که روی جزییات حساب شما تاثیر گذار باشد.

کیف پول موبایل

این کیف پول از طریق برنامه تلفن همراه اجرا می شوند و باید آن ها را روی تلفن خود بارگیری کنید. فضای ذخیره سازی این کیف پول ها بسیار اندک است. بیشتر مردم از این نوع کیف پول ، هنگام خرید کالاهای فروشگاهی، استفاده می کنند.

کیف پول انلاین

کیف پول آنلاین روی فضای ابری ذخیره می شود، وبه شرط اتصال به اینترنت، در هر مکانی قابل دسترسی هستند. علارغم اینکه خرید با آن ها راحت می باشد، ممکن است در معرض حملات شخص ثالث قرار بگیرند. خصوصا اگر با اینترنت عمومی به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

اگر شما به عنوان شخصی که به طور عمده از ارز های دیجیتال برای انجام معاملات یا تجارت استفاده می کنید، باید از کیف پول های گرم یا کیف پول های نرم افزاری استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری با کیف پول نرم افزاری متفاوت است. به این معنا که کلید های خصوصی کاربران را در دستگاه سخت افزاری مانند درایو فلش ذخیره می کنند. در حالی که می توان از آن ها برای انجام معاملات آنلاین مختلف استفاده کرد. اما هدف اصلی آن ها ذخیره اطلاعات بصورت افلاین است، تا از حریم شخصی استفاده نکنید.

 

یف پول سخت افزاری چیست؟
عکس شمار ه دو: کیف پول سخت افزاری چیست؟

ویژگی کیف پول سخت افزاری :

ازلحاظ هزینه، کیف پول سخت افزاری گرانترین نوع کیف پول در نظر گرفته می شود. با این حال سخت ترین امکان حک کردن را دارد. برای استفاده فقط کافی است کیف پول خود را به رایانه و یا لپ تاپ خود متصل کنید و پس از پایان کار آن را بردارید.

کیف پول های کاغذی

کیف پول های کاغذی، شامل یک نرم افزار خاص هستند ، که برای تولید کلید های شخصی شما و چاپ آن ها  مورد استفاده قرار گیرد. سایر امکانات این نوع کیف پول انتقال وجوه شما به ادرس و انتقال دارایی های شما به کیف پول دسک تاپ شماست. به منظور انجام این مورد، کاربران باید کلید های خود را به صورت دستی وارد کرده و کد موجود در کیف پول را اسکن کنند.

نکاتی که برای انتخاب کیف پول ارزهای دیجیتال باید در نظر بگیریم:

هر کیف پولی حاوی عملکرد خاصی است، که سبک زندگی و هدف کاربر آن را براورده می کند. با این حال برای افزایش امینت کلی کیف پول ارزهای دیجیتال خود، نکاتی را باید در نظر بگیرید.

 

 

 

از کیف پول دیجیتال خود یه نسخه پشتیبان داشته باشید.

اگر تنها از یک حساب کاربری استفاده می کنید، ممکن است با بروز هرگونه پیش آمدی مثل خرابی و از کار افتادن دستگاه و یا  سرقت، دیگر نتوانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. با این حال حتما باید به وسیله داشتن یک حساب پشتیبان از دسترسی دوباره به حساب کریپتویی خود اطمینان حاصل کنید.اگر از کیف پول های نرم افزاری استفاده می کنید، نرم افزار خود را بروز کنید. با اینکاراز پیشرفت های امنیتی آن ها بهره می گیرید.

کدام یک از کیف پول ارزهای دیجیتال برای من بهتراست؟

با وجود گزینه های زیادی که برای انتخاب کیف پول در دسترس می باشد، هنوز پاسخ مناسبی برای اینکه کدام یک را انتخاب کنید وجود ندارد. با بررسی عوامل مختلفی می توانید ببینید کدام یک برای شما بهتر کار می کند. برای محدود کردن گزین های خود، نگاه دقیق تری به سبک زندگی و اهداف سرمایه گذاری خود بیندازید.

آیا برای خرج کردن یا صرفا پس اندازبه رمز ارز نیاز دارید؟

اگر قصد شما فقط خرج کردن ارز های دیجیتال است، به دنبال کیف پول گرم بروید. اما اگر فقط قصد پس اندازکردن دارید، به دنبال کیف پول های سرد بروید. ایا از یک رمز ارز استفاده می کنید یا از چندیدن ارز هم زمان استفاده می کنید؟

اگر  چندین ارز دیجیتال با هم دارید، پس بهتر است از ترکیبی از کیف پول های سرد و گرم استفاده کنید. اما اگر ازیک ارز، استفاده می کنید؛ پس ازیک کیف پول رمزنگاری شده ، مانند بیت کوین و یا کیف پول اتریوم بهره بگیرید.

معرفی بهترین کیف پول ارزهای دیجیتال

قبل از انتخاب یک کیف پول می بایست نکات مثبت و منفی یک سیستم عامل را تجزیه و تحلیل کنید. درادامه این مبحث، به معرفی چند کیف پول می پردازیم.

 

  1. کیف پول Coin base

این کیف پول عنوان، امن ترین سیستم عامل تجارت های رمز گذاری را کسب کرده است. علاوه بر این تمام ارزهای رمزپایه ای که سرمایه گذاران در سرور ذخیره می کنند، تحت پوشش بیمه نامه های ارائه شده توسط  “کوین بیس” هستند.

ویژگی های کیف پول کوین بیس :

کیف پول دیجیتالی کوین بیس، با ایجاد کاربری سوداور برای مبتدیان به راحتی قابل درک است. این کیف پول با ارائه ابزار های دیجیتال مالی ، از ارز های رمز پایه پشتیبانی می کند.

در کیف پول های کوین بیس شما امکان ذخیره  امضای دیجیتال را دارید. در این کیف پول با امکان احراز هویت دو عاملی، امنیت ارز های دیجیتال خود را تضمین می کنید.

درحال حاضر تعداد زیادی سرمایه گذاران از این نوع کیف پول ارز های دیجیتال استفاده می کنند، و توسط چندین صرافی معتبر در دنیا پشتیبانی می شود. کیف پول بیت کوین،  را می توان به عنوان امن ترین کیف پول دنیا نام برد. بدون شک اینده بزرگی در انتظار این کیف پول است.

 

  1. کیف پول EXODUS

اگر شما در دنیای ارز دیجیتال تازه وارد هستید، می توانید از این کیف پول استفاده کنید. چرا که کیف پول های دسک تاپ و موبایل و سخت افزار را برای کاربران خود ارائه می دهد. هر کسی می تواند معامله ای را بدون دانستن جزییات زیاد درمورد این کیف پول، انجام دهد.

اگر نگران حریم خصوصی خود هستید، پس این یک انتخاب عالی برای شما می باشد. از دیگر مزایای استفاده از این کیف پول این است ، که شما می توانید حساب بانکی خود را با کیف پول دیجیتال خود پیوند دهید.

 

3.کیف پول بیت کوین bitamp

وقتی صبحت از امینت کیف پول به میان می اید، (bitamp) یکی از بهترین گزینه های  کیف پول  ارزهای دیجیتال  منبع باز موجود در بازار است. علاوه بر این هویت شما را محفوظ نگه می دارد. این کیف پول از  (javascript) برای اینکه بتوانید از مرور گر خود برای ارسال یا دریافت فوری بیت کوین درسراسر جهان بهرهمند شوید، استفاده می کند.

 

کیف پول بیت کوین
عکس شماره سه : کیف پول بیت کوین
  1. کیف پول ZENGO

اوایل حضور ارز های دیجیتال، مردم برای استفاده از آن ها غرق در پیچیدگی مبادله ها بودند. زنگو، معرفی شد تا بتوان با ساده سازی هرچه بیشترخرید، ذخیره و کسب درامد از رمزنگاری ،این مشکل را برطرف کند. اولین کیف پولی است که بدون کلید ، فرایند نصب را بدون اسیب رساندن به امینت ،هرچه اسان تر می کند.

  1. کیف پول copay

 

این کیف پول ازبیت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می کند و برای اطمینان از امینت مبتنی بر دستگاه، همه کلید های خصوصی به صورت محلی ذخیره می شوند. ادرس ها از طریق تعیین سلسله مراتبی تولید می شوند و پروتکل پرداخت ( BIP70-BIP73) به راحتی درخواست ها را شناسایی می کند وعملیات پرداخت ها را تایید می کند.

  1. کیف پول BRD

اولین کیف پول بیت کوین است ، و جز بهترین کیف پول ارزهای دیجیتال است. این کیف پول با اتصال مستقیم به شبکه بیت کوین، بسیار ایمن است. با استفاده از این کیف پول، کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان بیت کوین را مبادله کنند. همچنین امکان تبدیل شدن بیت کوین به ارز های دیجیتال دیگر، مانند اتریوم را دارد.

 

7.کیف پول JAXX LIBERTY

کیف پول جکس، به عنوان کیف پول چند پلت فرمی شناخته می شود. شما که تازه کار هستید، می توانید به راحتی تبادلات ارزی خود را انجام دهید. با ارائه خدمات رایگان، مورد اعتماد بسیاری ازمردم، در سراسر جهان است.

8.کیف پول KEEP KEY

(KEEP KEY) از نوع کیف پول های سخت افزاری است، و کلید های شمارا در سردخانه ذخیره می کند، تا از اسیب پذیری رایانه در امان باشند. در هر سیستمی یک کلید امنیتی 12کلمه ایی تولید می شود. در صورت گم شدن می توانید دوباره آن را بازیابی کنید. از ارز های دیجیتالی مثل (ETH, DOGE, DASH, BCH,BTC,LTC,NMC) پشتیبانی می کند، و شما میتوانید با نرم افزار (Electrum و Multibit) معاملات ارزی خود را انجام دهید.

9.کیف پول ترزور

اگر فقط کیف پول سخت افزاری را در نظربگیریم، ترزور می تواند گزینه مناسبی باشد. به شما این قدرت را می دهد تا  دارایی های خود را در سردخانه ذخیره کنید، و از آن مانند کیف پول داغ استفاده کنید.

 

10.کیف پول الکتروماتیک

این کیف پول در لیست بهترین کیف پول ارز های دیجیتال قرار دارد. روش پرداخت در سیستم الکتروماتیک بسیار اسان و مستقیم انجام می شود. در واقع مانند یک کیف پول معمولی استفاده از آن برای تازه کارها اسان است ، و از منابع مالی شما به خوبی محافظت می کند.

11.کیف پول Guarda

کیف پول گاردا، در حال حاضر بیش از 40 ارز رمز پایه و 10 هزار ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. تعداد زیادی از ابزار های رمزنگاری برای تبادل، مدیریت دارایی های دیجیتالی و تولید توکن های گاردا، در دسترس است.

Free wallet.12

در این سیستم اماکن تبادل رمزنگاری های داخلی برای کاربران وجود دارد. این کیف پول از نوع سلسله مراتبی است و از چند نوع امضا، پشتیبانی می کند. علاوه برا این با سیستم عامل های Android و IOS نیز سازگار است. کاربران معاملات خود را بدون هیچ هزینه ایی می توانند انجام دهند.

 

13.کیف پول لجر نانو

این کیف پول سخت افزاری از طیف گسترده ای از ارز ها پشتیبانی می کند. لجر نانو، نوعی کیف پول ارز های دیجیتال است که، به راحتی قابل حمل است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

14.کیف پول بی نهایت

به عنوان اولین کیف پول  ارزهای  دیجیتال برای انجام معاملات جهانی، در دسترس کاربران قرار گرفته است. از طریق تنظیمات 24 ساعته (block chain)، معاملات سریع تر را تضمن می کند. بخاطر محبوبیتش از طیف گستره ای ازرمز ارزها مثل، (ethereum, litecoin, token neo)، پشتیبانی می کند.

15.کیف پول نکسو

در صورت استفاده از ارز نکسو، این بهترین گزینه است. کیف پول نکسو 30% سود را به عنوان پاداش به کاربران خود می دهد. بنابراین به عنوان صاحب ارز درامد منفعلانه ای دارید.

شما می توانید ارزش دارایی های خود را حتی بدون فروش آن ها بررسی کنید. در این صورت ازمیزان پولی که در صورت فروش ارز خود می گیرید، مطلع می شوید.

16.کیف پول بیت کوین

 

بیت کوین، قابل اعتماد ترین و محبوب ترین ارز در سراسر جهان است. در نتیجه کیف پول بیت کوین، نیز شهرت بیشترین کیف پول استفاده شده در بازار رقابت را دارد. بیش از 42 میلیون کاربر از این کیف پول استفاده می کنند، و بیش از 200 میلیارد دلار معامله در حال حاضر گزارش شده است.

  1. کیف پول Block chain

کیف پول بلاک چین مانند کوین بیس است. در صورت استفاده ازآن به کاربران امکان استفاده مستقیم در برنامه تلفن همراه، ارسال و دریافت آن را می دهد. مبادلات وجه در بلاک چین بدون هیچ گونه واسطه ایی، در دنیا انجام می گیرد. این کیف پول به صورت منبع باز بوده و هم از بیت کوین و هم اتریوم پشتیبانی می کند.

18.کیف پول green coin

 

Green coin، به عنوان انعطاف پذیر ترین کیف پول HD موجود در بازار فعلی شناخته می شود. کاربران می توانند از مرورگر chrome از این کیف پول در دسکتاپ استفاده کنند. با بهره گیری از سیستم قدرتمند، برای سرمایه گذران  با تجربه سیستم قدرمند طراحی شده است.

  1. کیف پول رابین هود

این کیف پول متمرکز بر ارائه ویژگی های منحصر به فرد است، که برای کاربران بی نظیر و مفید است. این شرکت قصد دارد، معاملات بدون کارمزد را در اختیار کاربران خود قرار دهد. رابین هود، کاربران را قادر به گرفتن وام می کند. این توانایی تجارت در حاشیه مفید است، اما صورت حساب ماهیانه  بر این اساس تولید می شود.

  1. کیف پول Airbitz

به عنوان کیف پول داغ، بهترین کیف پول (BTC) است که به کاربران امکان ذخیره، جمع اوری و ارسال بیت کوین به سراسر جهان را می دهد. کاربران ایفون و تلفن های هوشمند، می توانند به راحتی دارایی های دیجیتالی خود را با استفاده از این برنامه کنترل کنند.

نتیجه گیری :

کیف پول ارزهای دیجیتال، نقش بسزایی در عملکرد ارز های دیجیتال و پیشبرد اقتصاد جهانی، دارند. مردم علاقه بیشتری به شروع تجارت به وسیله این کیف پول ها از خود نشان می دهند. چراکه هم مطمئن، و هم از سرعت و هزینه کمتری نسبت به سیستم انتقالات سنتی برخوردار هستند.

هر کیف پول ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. هر شخصی بنا بر نوع کار و سرمایه گذاری، کیف پول مخصوص به خود را انتخاب می کند.

 

 

 

منابع:

 

https://www.ubuntupit.com/best-cryptocurrency-wallets/

https://www.elev8con.com/do-i-need-a-cryptocurrency-wallet-a-beginners-guide-to-crypto-wallets/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *