امنیت ارز های دیجیتال

امنیت ارزهای دیجیتال

امنیت ارز های دیجیتال، ما در این مقاله به معرفی و آموزش در زمینه امنیت ارزهای دیجیتال موجود در دنیا میپردازیم.

امنیت ارزهای دیجیتال
عکس شماره یک: امنیت ارزهای دیجیتال

تامین امنیت ارزهای دیجیتال چگونه صورت می گیرد؟

امنیت ارز های دیجیتال، یکی از مهم ترین و اصلی ترین مفاهیم در دنیای کریپتو، تامین امنیت آن است.با توجه به این مسئله امنیت، از اهمیت ویژه ایی برخوردار است که در این مقاله تلاش می شود، شما با راه های حفظ امنیت ارز های دیجیتال و حساب کاربری اشنا کنیم. اول از همه باید به این نکته دقت داشت که هیچ چیزی 100% امنیت ندارد.

درواقع این حجم و نوع استفاده از سرمایه است که با توجه به آن واژه امینت مهم تلقی می شود. 

ازاگوست سال 2019، ارزش معاملات بزرگ ترین ارز رمز گذاری شده، بیت کوین، به بالاترین سطح خود رسیده است. این مسئله نظر سرمایه داران و مجرمان را به خود جلب کرده است. از زمان اغاز بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سال 2009، دزدی های بی شماری در مورد مبادلات ارز های رمز نگاری شده و کیف پول های رمز نگاری شده گزارش شده است. براساس گزارش “ضد پولشویی  ارز رمزنگاری (AML) ” از شرکت امنیتی  (block chain cipher trace) ، این جرایم در سراسر جهان، در سال 2019 به بیش از 4.3 میلیارد دلار رسیده است. مجرمان اینترنتی بیش از 125 میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم و سایر ارز های دیجیتال، را به سرقت بردند.

کیف پول های دیجیتال و یا صرافی های معتبر خرید و فروش ارز، این امکان را به شما می دهد تا معاملات رمزنگاری شده خود را انجام دهید. در نتیجه محافظت از ارز دیجیتال ها و ایمن سازی کیف پول شما در برابر حملات سایبری ضروری است.در اینجا برخی از راه های تامین کننده امنیت ارز های دیجیتال ذکر می شود.

 

کیف پول ارز دیجیتال
عکس شماره دو: کیف پول ارز دیجیتال

تهیه کیف پول ارز دیجیتال

درواقع بهترین راه امنیت ارز های دیجیتال شما ایجاد کیف پول دیجیتال شخصی است.

انجام افلاین این عملیات باعث می شود که امینت بالا رفته و حساب های شما از حملات سایبری محفوظ بماند. ذخیره سازی سرد بهترین گزینه برای هنگامی است که شما حجم زیادی از ارز های دیجیتال را در اختیار دارید. با این حال محدودیتی برای ایجاد کیف پول های مختلف ندارید و می توانید سرمایه گذاری ارز رمز نگاری شده خود را در چندین کیف پول نگهداری کنید،از اینترنت ایمن استفاده کنید.

 

 

احراز هویت دو عاملی چیست؟
عکس شماره سه: احراز هویت دو عاملی چیست؟

احراز هویت دو عاملی چیست؟

درمورد امنیت ارز های دیجیتال ، اهمیت رمز عبور را نباید دست کم بگیرید. پس با استفاده از 2FA در حساب های انلاین و مرتبط با کریپتو، یک لایه امنیت بیشتر اضافه کنید. به این معنی که برای ورود کاربر به حساب کاربری خود از دو لایه حفاظتی باید عبور کنید.

دو عامل احراز هویت:

1.کلمه عبور

2.عامل دوم یک رمز یک بار مصرف، برای تایید ایمیل

از کیف پول دیجیتال خود یه نسخه پشتیبان داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *