پامپ و دامپ چیست ؟

پامپ و دامپ چیست؟

پامپ و دامپ به عنوان یک استراتژی در بازار سرمایه تعریف می شود.سرمایه گذاران از تکنیک هایی برای فروش ارز های دیجیتال استفاده می کنند.البته قابل ذکر است که افراد وظیفه شناس با چنین راهکاری مخالفند.

 

بازارهای ارز دیجیتال درست مانند بازارهای سرمایه دیگر آمادگی پذیرش استراتژی های پامپ و دامپ را دارد. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که این دو اصطلاح به چه معنی هستند.

 

پامپ

هرزمان که در بازار سرمایه قیمت ها کاهش پیدا می کند ، افرادی  برروی  کالا و سهام سرمایه گذاری زیادی می کنند. متاسفانه این افراد تبلیغات زیادی را بر پایه اظهارات دروغین و گمراه کننده انجام می دهند.این اظهارات چه می تواند باشد ؟

 

به طور مثال، سرمایه گذاران با چنین تبلیغاتی مدعی می شوند که این زمان بهترین فرصت برای خریدن ارز است. همین مسئله باعث می شود تقاضا در بازار افزایش پیدا کند و در نتیجه باعث بالا رفتن قیمت می شود.این پروسه بخشی از اصطلاح بالاست که ” پامپ ” نامیده می شود.

 

دامپ

با مطالعه متن بالا اکنون شاید بتوانید حدس بزنید دامپ چیست.دامپ چه زمانی رخ می دهد ؟ هرزمان که سرمایه گذاران سهام خود را با بالاترین قیمت بفروشند، که این کار در اکثر موارد با سوددهی همراه است، موجب می شود که ارزش همان سهام بعد از مدتی کاهش پیدا کند. این پروسه به اصطلاح” دامپ ” نامیده می شود.

نمودرا پامپ و دامپ

به طور کلی، طبق تعریف SEC  ، کمیسیون امنیت و مبادلات آمریکا ، طرح ” پامپ و دامپ ” زمانی رخ می دهد که قیمت سهام توسط شرکت یا سرمایه گذاران با ادعاهای اشتباه و گیج کننده بالا و پایین شود ، تا مردم را به خرید یا فروش تشویق کند.حتما این نکته را به خاطر داشته باشید از سرمایه گذاری زیاد و تهاجمی جلوگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *